Skip to content
Menu
Hrnčiarska slávnosť na hrade Revište je za nami
Regióny
publikované: 22 mája, 2024
Menej ako minútu min.
Hrnčiarska slávnosť na hrade Revište je za nami
Regióny

GLGÁČ 2024 – Hrnčiarska slávnosť na hrade Revište je za nami. Boli ste tam aj vy? Ako sa vám páčilo? Pozrite si fotografie a pripomeňte si, čo všetko sme na tejto úžasnej udalosti zažili a aké nádherné hrnčiarske diela sme mohli obdivovať!

Ako informuje mesto Nová Baňa, tento štvrtý ročník navštívilo viac ako 620 návštevníkov, čo je doteraz najvyššia účasť. Je to pre nás veľká satisfakcia a zároveň záväzok do budúcna, aby sme pokračovali v príprave skvelého programu aj na ďalšie ročníky.

Veľké ďakujeme patrí všetkým hrnčiarom, ktorí nám predviedli svoje remeslo a vytvorili nádherné diela:

  • Ján Fiala
  • Marián Liška
  • Manželia Špičkovci
  • Lula Pottery – Lucia Kováčová
  • DB Keramika – Daniela Hrmová

Taktiež ďakujeme ďalším účinkujúcim, ktorí prispeli k skvelej atmosfére:

  • Rytieri Vir Fortis
  • Féder Teáter
  • Hradný pán Ratibor Mazúr a jeho skupina
  • Osveta Žiar

Vaša prítomnosť a vystúpenia dodali celej akcii jedinečný šarm a zábavu.

Organizačné poďakovania

OOCR Región GRON, ako hlavný organizátor festivalu, ktorý zabezpečoval organizačne, dramaturgicky i finančne (spolu s KOCR Banskobystrický kraj Turizmus), by sa rád poďakoval ďalším subjektom, ktoré sa na podujatí podieľali:

▪️ Združenie na záchranu hradu Revište – za vybavenie parkoviska, zabezpečenie logistiky počas podujatia, chutné občerstvenie v Hradnom bufete, komentované prehliadky a predovšetkým za “poskytnutie hradu”, o ktorý sa už vyše desaťročie starajú a zveľaďujú.

▪️ KOCR Banskobystrický kraj Turizmus – za organizačné a finančné zabezpečenie podujatia.

▪️ Mesto Žarnovica – za zabezpečenie ozvučenia a hudobnej zložky, lavíc, stolov a stoličiek pre návštevníkov.

Ďakujeme všetkým návštevníkom za účasť a podporu. Vaša prítomnosť a nadšenie pre hrnčiarske umenie nás motivuje pripraviť ešte lepší Glgáč aj v ďalších rokoch. Tešíme sa na stretnutie s vami na budúcom ročníku hrnčiarskej slávnosti na hrade Revište!

Na obrázku môže byť 6 ľudíNa obrázku môže byť 9 ľudí, klarinet, akordeón, husle a davOpis fotky nie je k dispozícii.Na obrázku môže byť 6 ľudí a textNa obrázku môže byť 8 ľudí a davNa obrázku môže byť 3 ľudia a SacsayhuamánNa obrázku môže byť 2 ľudia a akordeónNa obrázku môže byť 9 ľudí, Sacsayhuamán a textNa obrázku môže byť 2 ľudia a textNa obrázku môže byť lezenieNa obrázku môže byť 2 ľudia, Cotswolds a text, v ktorom sa píše „A MARIAN MARIÁNLIŚKA LIŠKA - 勝代“

© Slovenský večerník/ilustračné foto