Skip to content
Menu
Hlavný cestný ťah II/502 čaká v Pezinku od polovice mája veľká rekonštrukcia
Redakcia
publikované: 13 apríla, 2024
Menej ako minútu min.
Hlavný cestný ťah II/502 čaká v Pezinku od polovice mája veľká rekonštrukcia
Redakcia

Veľká rekonštrukcia hlavného cestného ťahu II/502 v Pezinku, vrátane križovatky Bratislavská – Drevárska – Komenského, čaká obyvateľov od polovice mája.

Hlavný ťah, ktorým denne prejde tisíce áut, bude podrobený výmene povrchu cesty. Celková suma na rekonštrukciu cesty a križovatky predstavuje viac ako 1,1 mil. eur, ktoré zabezpečuje Bratislavský samosprávny kraj. Práce na rekonštrukcii bude realizovať spoločnosť Eurovia.

Primátor mesta Pezinok Roman Mács uviedol, že komplexná oprava cestnej infraštruktúry je v Pezinku urgentne potrebná. Prvá fáza rekonštrukcie hlavného ťahu začne od polovice mája a zahŕňa úsek od Kauflandu po kruhový objazd. Následne budú práce pokračovať na Bratislavskej ulici od cintorína na Seneckej ceste až po križovatku s Drevárskou a Komenského ulicou. Očakáva sa, že táto fáza bude ukončená koncom júna.

Po dokončení rekonštrukcie cesty pristúpi zhotoviteľ k výstavbe svetelnej križovatky Bratislavská – Drevárska – Komenského. Na križovatke momentálne osadená prenosná svetelná signalizácia neplní svoj účel a je predpokladaný začiatok prestavby na začiatku júla. Celý finančný rámec na rekonštrukciu križovatky zabezpečuje Bratislavský samosprávny kraj.

Mesto Pezinok a jeho obyvatelia sa pripravujú na dopravné obmedzenia súvisiace s rekonštrukciou. Podobu obmedzení a ich vplyv na dopravu mesto rieši v spolupráci so Správou ciest BSK a Krajským dopravným inšpektorátom PZ, a obyvateľov bude informovať včas.

©Slovenský večerník/ilustračné foto