Skip to content
Menu
Hasiči zasahujú vo Vranove nad Topľou a v ďalších obciach, odstraňujú následky po silných dažďoch
Aktuálne
publikované: 4 júna, 2024
Menej ako minútu min.
Hasiči zasahujú vo Vranove nad Topľou a v ďalších obciach, odstraňujú následky po silných dažďoch
Aktuálne

4.6.2024 (SITA.sk) – Vranovskí hasiči aktuálne zasahujú pri odstraňovaní následkov výdatných zrážok v mestskej časti Vranova nad Topľou Čemerné a obciach Kamenná Poruba a Vechec.

Ako agentúru SITA informoval operačný dôstojník Hasičského a záchranného zboru v Prešove, s intenzívnymi prácami na odstraňovaní vody začali krátko po 12:00.

„Momentálne vysielame hasičov z Vranova, záchrannú brigádu z Humenného a do pohotovosti zvolávame aj dobrovoľníkov s tým, aby nám prišli pomôcť v týchto obciach. Problémom je najmä voda a blato stekajúce z polí. V Čemernom zase nestíha odvádzať vodu kanalizácia a potom ľuďom voda vyráža v pivniciach,“ konkretizoval operačný dôstojník.

Pre okres Vranov nad Topľou vydal Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) meteorologickú výstrahu 2. stupňa pred búrkami. Rovnako 2. stupeň výstrahy platí od 11:35 do 16:00 aj pre okresy Svidník a Stropkov.

V okrese Vranov nad Topľou, ale aj okresoch Bardejov a Humenné platí aj hydrologická výstraha 1. stupňa pre hornú časť povodia Bodrogu. Rovnako prvý stupeň výstrahy vydal SHMÚ aj pre okresy Prešov a Sabinov v povodí Torysy.

Viac k témam: Hasiči, Silné dažde, Záplavy
Zdroj: SITA.sk – Hasiči zasahujú vo Vranove nad Topľou a v ďalších obciach, odstraňujú následky po silných dažďoch © SITA Všetky práva vyhradené.