Skip to content
Menu
Glgáč – Hrnčiari na hrade Revište: Podujatie plné remeselného čaru v Žarnovici
Regióny
publikované: 14 mája, 2024
Menej ako minútu min.
Glgáč – Hrnčiari na hrade Revište: Podujatie plné remeselného čaru v Žarnovici
Regióny

Oblastná organizácia cestovného ruchu Región GRON vás s radosťou pozýva na štvrtý ročník podujatia Glgáč – Hrnčiari na hrade Revište, ktoré sa uskutoční v sobotu 18. mája 2024.

Ako informuje mesto Žarnovica, tento jedinečný kultúrny zážitok sa odohrá v malebnom prostredí Hradu Revište v Revištskom Podzámčí.

Čo Vás čaká?

Hrnčiari z rôznych regiónov a okolia prídu predstaviť bohatstvo a rôznorodosť hrnčiarskeho remesla. V každom stánku bude mať návštevník možnosť nielen obdivovať a zakúpiť si hrnčiarske výrobky, ale aj vyskúšať si prácu na hrnčiarskom kruhu či iné tvorivé aktivity. Pre tých, ktorí túžia zažiť kúsok histórie, bude pripravený bohatý sprievodný program vrátane ukážok dobových tancov, komentovanej prehliadky hradu a vystúpení rytierov zo združenia Vir Fortis.

Zážitok pre celú rodinu

Podujatie je určené pre všetky vekové kategórie, a preto vstúpte do sveta hrnčiarskeho remesla spolu so svojimi deťmi a rodinou. Vstupné na mieste je len 5 eur pre dospelých a 2 eurá pre deti, čo zaručuje cenovo dostupný prístup ku kultúrnym zážitkom.

Nech sa zažije pravý remeselný čar

Ak túžite po jedinečnom zážitku, ktorý vám priblíži bohatú históriu a remeselné umenie, príďte na Glgáč – Hrnčiari na hrade Revište. Viac informácií o podujatí a možnosti predpredaja vstupeniek nájdete na webovej stránke www.zahoramizadolami.sk v sekcii “Rezervuj si zážitok”. Nezmeškajte túto jedinečnú príležitosť zažiť atmosféru minulosti v súčasnosti a dotknúť sa kúzla remeselného umenia.

© Slovenský večerník/ilustračné foto