Skip to content
Menu
FTX uspokojí veriteľov v plnej výške
Aktuálne
publikované: 9 mája, 2024
Menej ako minútu min.
FTX uspokojí veriteľov v plnej výške
Aktuálne

FTX, jedna z najväčších kryptomenových búrz, ktorá skrachovala v roku 2022, predstavila nový plán kompenzácie svojich veriteľov. Tento plán, ktorý je ešte predmetom schválenia konkurzným súdom v Delaware, sľubuje vrátenie 100% pohľadávok veriteľov a navyše „miliardy kompenzácií“ za časovú hodnotu ich investícií. Tento návrh by mohol znamenať splatenie až 16,3 miliardy dolárov veriteľom.

Podľa plánu by mali veritelia s pohľadávkami nižšími ako 50 000 dolárov dostať 118% hodnoty svojich pohľadávok, čo predstavuje 98% všetkých veriteľov FTX podľa počtu. Tento krok je reakciou na obavy niektorých veriteľov, že hodnota ich aktív v čase bankrotu FTX v novembri 2022 nie je adekvátna vzhľadom na následné oživenie kryptotrhu, ktoré zaznamenalo takmer 280% nárast hodnoty Bitcoinu.

Generálny riaditeľ a hlavný reštrukturalizačný riaditeľ FTX, John J. Ray III, vyjadril optimizmus ohľadom plánu, ktorý by mal byť realizovaný do 60 dní od jeho schválenia. Napriek tomu niektorí odborníci a veritelia vyjadrujú nespokojnosť, pretože sa obávajú, že nebudú schopní získať späť plnú hodnotu svojich stratených investícií.

Tento prípad je príkladom komplexnosti a výziev, ktoré môžu vzniknúť pri riešení finančných strat v rýchlo sa meniacom prostredí kryptomien. Zatiaľ čo FTX sa snaží napraviť situáciu a poskytnúť spravodlivé kompenzácie, otázky týkajúce sa spravodlivosti a adekvátnosti kompenzácií zostávajú otvorené a budú predmetom ďalšej diskusie a rozhodnutí súdu.

Zdroj: cointelegraph

Príspevok FTX uspokojí veriteľov v plnej výške je zobrazený ako prvý na Kryptoblog24.