Skip to content
Menu
Festival speváckych zborov opäť dokázal, že hudba má moc spájať ľudí
publikované: 11 júla, 2024
Menej ako minútu min.
Festival speváckych zborov opäť dokázal, že hudba má moc spájať ľudí

BSK:

Dňa 5. júla sme mali možnosť zažiť jedinečný kultúrny zážitok v rámci Cyrilometodských dní, ktoré sú tradičným podujatím oslavujúcim Cyrilo-metodské tradície. Tento festival sa konal v obci Most pri Bratislave a opäť priniesol množstvo interpretácií duchovnej a sakrálnej hudby.

Na pódiu sa predstavili spevácke skupiny z celého Bratislavského kraja, ktoré svojím umením prispeli k výnimočnej atmosfére podujatia. Medzi vystupujúcimi boli:

Bystričan zo Záhorskej Bystrice

Nevädza zo Stupavy

Canens z Bratislavy

Stella zo Senca

Chorus Augustini z Marianky

Suchovský spevácky zbor zo Suchej nad Parnou

Spevácky zbor mesta Bratislavy

Špeciálnym hosťom podujatia bola skupina Svetoglas z Bulharska, ktorá očarila publikum svojou tajomnou bulharskou polyfóniou. Ich vystúpenie bolo skutočným vrcholom večera a pridalo koncertu medzinárodný rozmer.

Podujatie prinieslo množstvo interpretácií duchovnej a sakrálnej hudby, ktorá rozžiarila srdcia návštevníkov. Každý zbor priniesol do programu niečo jedinečné, či už to bola hlboká emocionálna sila, technická dokonalosť alebo čistá radosť z hudby.

Cyrilometodské dni sú nielen oslavou duchovnej a sakrálnej hudby, ale aj pripomienkou bohatého kultúrneho dedičstva, ktoré nám zanechali svätí Cyril a Metod. Tento koncert opäť dokázal, že hudba má moc spájať ľudí a vytvárať neopakovateľné momenty, ktoré zostanú v našich srdciach ešte dlho po doznení posledných tónov.

Zdroj: Bratislavský samosprávny kraj