Skip to content
Menu
Elektromobilový ošiaľ postupne utícha
publikované: 25 mája, 2024
Menej ako minútu min.
Elektromobilový ošiaľ postupne utícha
Elektromobilový ošiaľ postupne utícha. A nevidno to iba na číslach o dopyte spotrebiteľov po nových autách na elektrický pohon, ale aj na správaní a rétorike odvetvových gigantov. Tí postupne ustupujú od svojich ambicióznych cieľov a začínajú rátať s tým, že na výrobnom páse budú ešte niekoľko dlhých rokov nielen hybridy, ale zrejme aj autá so spaľovacím motorom.

Podobne, ako sa výrobcovia automobilov po hlave vrhli na zvyšovanie výroby elektrických vozidiel, teraz začínajú brzdiť. Americký spravodajský web CNBC poukazuje na to, že od Fordu a General Motors až po Mercedes-Benz, Volkswagen, Jaguar Land Rover či Aston Martin, všetci istým spôsobom obmedzujú alebo odkladajú svoje plány.

Deje sa tak len to, čo bolo zrejmé od samého začiatku – začína konečne víťaziť trh a zdravý rozum. Nič sa nedá dosiahniť silou a nálakom (ked tak len krákodobo). Až realita a pokles dopytu, pád biznisu, úpadok ekonomiky atď nakoniec ukážu tú spravnu cestu. Teda jedinou hybnou silou spoločnosti sú obyčajní ludia. Vždy tomu tak bolo aj bude. Preto je načase, aby si ludia konečne uvedomili svoju skutočnú silu a prestali sa báť a skákať na lep podvodníkom a zločincom…

https://standard.sk/669127/automobilky-zacinaju-pri-elektromobilite-brzdit-vyrobime-to-co-chce-spotrebitel

Martin Bago – blog – Telegram