Skip to content
Menu
Dozorná rada Thyssenkrupp schválila predaj pätinového podielu Křetínskému. Odbory nesúhlasia
publikované: 24 mája, 2024
Menej ako minútu min.
Dozorná rada Thyssenkrupp schválila predaj pätinového podielu Křetínskému. Odbory nesúhlasia

Dozorná rada nemeckého koncernu Thyssenkrupp schválila tento týždeň plánovaný predaj 20-percentného podielu v oceliarskej divízii firme EPCG českého miliardára Daniela Křetínského. Informovala o tom agentúra Reuters.

S predajom pätinového podielu v oceliarskej divízii Thyssenkrupp Steel Europe Křetínskému nesúhlasia odbory, ktoré sa obávajú o pracovné miesta. Nemecká spoločnosť v tejto súvislosti uviedla, že zástupcovia zamestnancov, ktorí v rade držia polovicu nevýkonných miest, hlasovali proti dohode.

Český miliardár Křetínský vstupuje do oceliarskej divízie Thyssenkrupp

Hlas predsedu rady Siegfrieda Russwurma bol však započítaný dvakrát, čo nemecké zákony umožňujú v prípade, že dôjde k patovej situácii. Odboroví predáci totiž už minulý týždeň varovali, že môžu hlasovať proti dohode, dokiaľ nebudú mať písomné ubezpečenie ohľadne pracovných miest.

Schválenie dohody predstavuje kľúčový krok Thyssenkruppu na jeho ceste k vytvoreniu spoločného podniku s Křetínským, v ktorom by nemecká spoločnosť a EPCG mali každý 50-percentný podiel. Thyssenkrupp si od spolupráce s Kretínského holdingom sľubuje najmä zníženie vysokých nákladov na energie, čo je pri produkcii ocele kľúčový faktor.

Zdroj: HN