Skip to content
Menu
Detská športová olympiáda 2024 v Žarnovici
Regióny
publikované: 24 mája, 2024
Menej ako minútu min.
Detská športová olympiáda 2024 v Žarnovici
Regióny

Športové výkony, nadšenie a detský smiech naplnili detské ihrisko na Ulici Fraňa Kráľa v Žarnovici doobeda 21. mája 2024.

Ako informuje mesto Žarnovica, viac ako 50 predškolákov z Materskej školy Andreja Sládkoviča a Petra Jilemnického sa tu zišlo, aby sa zúčastnili na Detskej športovej olympiáde, ktorá prebehla za slnečného počasia a v skvelej atmosfére.

Olympiáda sa začala slávnostným zapálením olympijského ohňa a spoločne zaspievanou olympijskou hymnou. Potom sa už malé športové talenty pustili do súťaženia v rôznych disciplínach. Deti si zmerali sily v hode loptou do basketbalového koša, v skoku do diaľky a v kope lopty do bránky. Súťažilo sa s nadšením a radosťou, pričom všetci ukázali veľký športový duch a zmysel pre férovosť.

Po radostnom zápolení čakali na každého malého účastníka odmeny. Každé dieťa si odnieslo domov zlatú medailu, diplom a sladký balíček. Tieto ceny odovzdával zástupca primátorky mesta, Mgr. Vladimír Černák, ktorý sa takisto pridal k oslavám a povzbudzovaniu malých športovcov.

Detská športová olympiáda by sa neuskutočnila bez spolupráce Centra voľného času Žarnovica a animátorského tímu, ktorý tvorili žiačky zo Základnej školy na Ulici Fraňa Kráľa. Ich pomoc bola neoceniteľná a prispela k hladkému priebehu celej akcie.

Veľké poďakovanie patrí aj spoločnosti TESCO, ktorá sponzorovala sladké balíčky pre deti. Ich podpora bola kľúčová pre vytvorenie príjemnej a motivujúcej atmosféry pre všetkých zúčastnených.

Detská športová olympiáda 2024 v Žarnovici bola úspešným a radostným podujatím, ktoré ukázalo, že aj tí najmenší majú veľké srdce pre šport a férovosť. Tešíme sa na ďalší ročník, ktorý prinesie opäť veľa zábavy, športových výkonov a detského smiechu.

Na obrázku môže byť text, v ktorom sa píše „DIELO DIPLO I DIPLOM M~s oHR DI Lukášovi LukasoviVal Val Mil D ri ORIOS IT I I DT I 7 arnovica DIPLO O Mesto adefife DIEIOM Zarnovica chovco D Mesto udefuaje Zarnovi I IJ カ Farovica Mesto udefuje Žarnovica D 7 I Nelly DETSKEJ SPORTOVEJ Zimermanovej zinermanong GCastnicke Ospelnel OLYMPIADY OLYMPIÁDY primitorté Alena DIP AaT zástupca Miadimi primatorky erak TESCO TESCO 000 ma2Osa“Na obrázku môže byť 7 ľudíNa obrázku môže byť 12 ľudí a ľudia hrajúci futbalNa obrázku môže byť 7 ľudí, ľudia hrajúci golf, ľudia hrajúci basketbal a trávaNa obrázku môže byť 8 ľudíNa obrázku môže byť 6 ľudí a trávaNa obrázku môže byť 6 ľudíNa obrázku môže byť 8 ľudí a textNa obrázku môže byť 6 ľudíNa obrázku môže byť 10 ľudí a skateboardNa obrázku môže byť 7 ľudí, dieťa, skateboard, skúter, segway a ulica

© Slovenský večerník/ilustračné foto