Skip to content
Menu
Deň Zeme v Hnúšti: Oslávme spoločne!
publikované: 14 apríla, 2024
Menej ako minútu
Deň Zeme v Hnúšti: Oslávme spoločne!

Prichádza Deň Zeme, každoročný sviatok venovaný ochrane a ucteniu nášho životného prostredia. Aj v meste Hnúšťa si každoročne pripomíname túto dôležitú udalosť, a radi by sme vás pozvali, aby ste sa k nám pridali v oslavách a akciách, ktoré podporujú ochranu nášho planéty.

Ako informuje mesto Hnúšťa, ak hľadáte spôsoby, ako sa zapojiť a osláviť Deň Zeme, môžete urobiť nasledovné:

Zapojte sa do dobrovoľnej čistiacích akcií: Pridajte sa k miestnym iniciatívam na upratovanie verejných priestranstiev alebo si zorganizujte vlastnú čistiacu akciu vo vašom okolí. Každá malá snaha pomáha udržiavať naše prostredie čisté a zdravé.
Vymeňte jazdu na aute za bicykel: Pre zmenu skúste využiť bicykel alebo iné ekologické spôsoby dopravy namiesto osobného auta. Okrem toho, že šetríte životné prostredie, získate aj zdravotné výhody a zlepšíte svoju kondíciu.
Vysaďte strom, krík, kvet: Prispievajte k zelenej kráse a biodiverzite vašej oblasti tým, že vysadíte nové rastliny. Každý nový strom, krík alebo kvet prispieva k čistejšiemu vzduchu, lepšiemu prostrediu pre vtáky a inú divokú zver a posilňuje ekosystém.

Ďakujeme vám, že sa pridávate k nám v oslavách Deň Zeme. Spoločne môžeme vytvoriť pozitívne zmeny pre našu planétu a budúce generácie. Nech je tento deň plný osláv a aktívnych krokov smerujúcich k udržateľnejšiemu a zdravšiemu svetu!

© Slovenský večerník/ilustračné foto