Skip to content
Menu
Dajte si levanduľu pod vankúš a uvidíte, ako skvele to funguje
publikované: 9 mája, 2024
Menej ako minútu min.
Dajte si levanduľu pod vankúš a uvidíte, ako skvele to funguje

09.05.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/Ground Picture shutterstock/K.Kargona).

Nemôžete opäť zaspať alebo sa ráno zobudíte ešte unavenejší? Neváhajte, dajte si vetvičku levandule pod vankúš a zobudíte sa oddýchnutí a plní energie.

Dajte si levanduľu pod vankúš – efekt vás prekvapí.
Foto: shutterstock/Ground Picture shutterstock/K.Kargona

Blahodárna sila levandule

Už dlho je známe, že bylinky nám poskytujú množstvo zdravotných benefitov. Napríklad harmanček, ktorý je bohatý na látky, ktoré sa v rastlinách vyskytujú len zriedka, ako sú antialergické chamazulény alebo alfa-bisabololy. Nájdete v ňom aj flavonoidy a vitamín C.

Dnes sa pozrieme bližšie na levanduľu. Primárne sa používa ako prírodný a bezpečný repelent proti komárom, moliam a mravcom. Najširšie uplatnenie však našla v medicíne a kozmetike.

Levanduľa – názov pochádza z latinského slova „lavare“ – prať, umývať) je vždyzelený ker pochádzajúci zo Stredomoria. Kvety levandule okrem silice obsahujú aj prospešné triesloviny (majú antibakteriálne a protizápalové vlastnosti), kumaríny (pôsobia upokojujúco, spazmolyticky a protirakovinovo), fytosteroly (majú protizápalové a antipyretické vlastnosti, posilňujú imunitu), antokyány (antialergické, protiplesňové, protivredové vlastnosti), minerálne zlúčeniny.

Levanduľa pod vankúšom? Skúste to tesne pred spaním

Početné správy ukazujú, že levanduľa má upokojujúci účinok. Ak trpíte nespavosťou alebo máte problémy so zaspávaním, dajte si pod vankúš sušené kvety a lístky levandule. Aby dlhšie vydržali, oplatí sa ich vložiť do látkového vrecka.

V spálni bude nielen krásna vôňa, ale budeme sa cítiť aj uvoľnene. Garantujeme vám, že aj po dlhom a náročnom dni sa vám bude zaspávať oveľa ľahšie.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Dopúšťate sa týchto zlozvykov? To môže naznačovať… vysokú inteligenciu!

Od čoho vám opúchajú nohy? Urobte si domáci obklad. Okamžite pocítite úľavu

The post Dajte si levanduľu pod vankúš a uvidíte, ako skvele to funguje appeared first on Vášeň v tebe.