Skip to content
Menu
Cyklopruhy na Vajanského ulici: Obľúbený úsek pre cyklistov v Bratislave
publikované: 16 apríla, 2024
Menej ako minútu min.
Cyklopruhy na Vajanského ulici: Obľúbený úsek pre cyklistov v Bratislave

Cyklopruhy na Vajanského ulici sa stávajú stále populárnejším miestom pre milovníkov bicyklov v Bratislave.

Vďaka novému sčítaču, ktorý bol osadený v januári tohto roka, máme teraz presné údaje o počte cyklistov, ktorí týmto úsekom prechádzajú. V posledných dňoch sme zaznamenali významný nárast cyklistických prejazdov, čo svedčí o ich čoraz väčšej obľúbenosti.

Napríklad minulú nedeľu sme zaznamenali celkovo 2212 cykloprejazdov obojsmerne, čo naznačuje vysokú aktivitu cyklistov aj počas voľných dní. Podobne v sobotu to bolo 1931 prejazdov. Je však zaujímavé, že cyklopruhy nie sú vynechané ani počas pracovných dní – v utorok sme zaznamenali 1646 cykloprejazdov a vo štvrtok 1334.

S príchodom teplejšieho počasia sme boli svedkami mimoriadne vysokej frekvencie cyklistov aj na ďalších dôležitých cyklistických trasách po celej Bratislave. Napríklad v nedeľu sme zaznamenali nasledovné počty cyklistov:

na Starom moste: 2289

pri River Parku: 2598

na Moste SNP: 1296

 na Dolnozemskej ulici: 5191 cykloprejazdov.

Bližšie analýzy dát z cyklosčítačov budú predstavené čoskoro, aby sme lepšie porozumeli trendom a preferenciám cyklistov v meste. Cyklopruhy sa stávajú neodmysliteľnou súčasťou bratislavskej dopravy a ich využívanie prispieva k udržateľnejšiemu a zdravšiemu spôsobu mobility pre všetkých obyvateľov mesta.

©Slovenský večerník/ilustračné foto