Skip to content
Menu
Čínski a bieloruskí vojaci začali spoločné vojenské cvičenie neďaleko Poľska
Aktuálne
publikované: 9 júla, 2024
Menej ako minútu min.
Čínski a bieloruskí vojaci začali spoločné vojenské cvičenie neďaleko Poľska
Aktuálne

9.7.2024 (SITA.sk) – Bieloruskí a čínski vojaci v pondelok začali v Breste neďaleko poľských hraníc spoločné vojenské cvičenia. Manévre budú trvať do 19. júla. Informuje o tom portál Politico.

Bieloruské ministerstvo obrany na platforme Telegram napísalo, že v rámci protiteroristických cvičení budú cvičiť nočné pristávanie, prekonávanie vodných prekážok a vedenie operácií v mestskom prostredí.

„Zoskupenie NATO na hraniciach s Bieloruskom rýchlo rastie, čo vedie k zvýšeniu napätia v regióne,” uviedlo v ďalšom príspevku, ktorý varoval pred „tvrdou reakciou”, ak by niekto „prekročil bieloruské hranice”.

Už v piatok zástupca náčelníka generálneho štábu bieloruských ozbrojených síl Vladimir Kuprijaňuk vyhlásil, že cvičenia sú reakciou na „agresívnu politiku Západu voči Bielorusku” a na „ukrajinské provokácie”. Bielorusko je jeden z najbližších spojencov Ruska, ktorému poskytuje logistickú podporu a letecké základne.

Viac k témam: poľsko-bieloruské hranice, Vojenské cvičenie
Zdroj: SITA.sk – Čínski a bieloruskí vojaci začali spoločné vojenské cvičenie neďaleko Poľska © SITA Všetky práva vyhradené.