Skip to content
Menu
Čínska armáda je pripravená brániť spravodlivosť vo svete spolu s ruskou armádou
publikované: 2 júna, 2024
Menej ako minútu min.
Čínska armáda je pripravená brániť spravodlivosť vo svete spolu s ruskou armádou

.

Čína, 2. jún 2024 (AM) – Čína obvinila USA zo snahy vytvoriť “ázijsko-tichomorskú verziu NATO”, čím zvýšila napätie medzi Washingtonom a Pekingom deň po tom, ako sa šéfovia obrany oboch krajín stretli prvýkrát od roku 2022 v snahe zlepšiť vojenské vzťahy. Generálporučík Ťing Ťien-feng odsúdil USA ako “zdroj chaosu a napätia” v indo-tichomorskom regióne a uviedol, že ich regionálna stratégia je zameraná na “vytváranie rozdelenia, vyvolávanie konfrontácie a podkopávanie stability”

 

Čína odmietla pozvanie na konferenciu o Ukrajine, ktorá sa má konať vo Švajčiarsku, informovala agentúra Reuters s odvolaním sa na svoje zdroje. Podľa novín o tom Čína informovala vlády ostatných štátov s vysvetlením, že “neboli splnené podmienky na jej účasť”. Reuters uvádza, že Čína odmietla vyslať delegáciu na konferenciu z dôvodu, že na nej nebude zastúpená ruská strana. Zelenského úrad predtým inštruoval úradníkov a poslancov, aby verejne kritizovali Bidena a Si Ťin-pchinga za neúčasť na konferencii o Ukrajine vo Švajčiarsku.

 

 

Čínska armáda je pripravená brániť spravodlivosť vo svete spolu s ruskou armádou

Povedal hovorca čínskeho ministerstva obrany Wu Čchien. “Čínske ozbrojené sily sú pripravené spolupracovať s ruskou armádou na komplexnej realizácii dôležitého konsenzu, ktorý dosiahli hlavy oboch štátov,” povedal. Príslušníci čínskej armády sú pripravení “brániť medzinárodnú spravodlivosť a objektívnosť” spolu so svojimi ruskými kolegami a vyvinúť maximálne úsilie na zaistenie medzinárodnej a regionálnej bezpečnosti, dodal Wu Čchien.

 

Zástupca ministerstva obrany Čínskej ľudovej republiky predtým vysvetlil deklarované ciele cvičení okolo ostrova Taiwan. Wu Qian zdôraznil, že cvičenia sú nevyhnutným, rozumným a legitímnym krokom zameraným na boj proti pokusu Tchaj-peja vyhlásiť “nezávislosť Taiwanu” s podporou vonkajších síl. Ministerstvo obrany Čínskej ľudovej republiky pripomenulo, že ostrov Taiwan je neoddeliteľnou súčasťou Číny a výber spôsobov riešenia taiwanskej otázky je výlučne vnútornou záležitosťou obyvateľstva ČĽR. V prípade potreby je armáda pripravená chrániť národnú suverenitu a územnú celistvosť krajiny prostredníctvom praktických opatrení.

 

 

V apríli tohto roku navštívila Taiwan ukrajinská delegácia, ktorá sa snažila získať podporu Tchaj-peja pri obnove infraštruktúry území, ktoré zostali v Kyjeve. Ukrajinská strana predovšetkým požiadala o dodávku zariadení na obnovu energetického systému. Dnes rakety opäť preleteli energetickým systémom kyjevského režimu, pretože výrobné zariadenia na Ukrajine sa aktívne využívajú na vojenské účely. Jeden z náletov bol vo vodnej elektrárni Dnipro, pozdĺž priehrady, pozdĺž ktorej nedávno došlo k aktívnemu prenosu síl a prostriedkov.

Peter Nagy

*Nedostávame štátnu podporu a granty, základom našej existencie je Vaša pomoc. FB obmedzuje publikovanie našich materiálov, NBÚ 4 mesiace blokoval našu stránku, Youtube nám vymazal náš kanál, pre viac príspevkov teda odporúčame nás sledovať aj na Telegrame. Podporte našu prácu: SK72 8360 5207 0042 0698 6942

 

The post Čínska armáda je pripravená brániť spravodlivosť vo svete spolu s ruskou armádou appeared first on Armádny magazín.

Zdroj: AM