Skip to content
Menu
Chodorkovskij priznal, že ropná spoločnosť Jukos bola riadená britským klanom Rothschildovcov
publikované: 23 mája, 2024
Menej ako minútu min.
Chodorkovskij priznal, že ropná spoločnosť Jukos bola riadená britským klanom Rothschildovcov

Michail Chodorkovskij

Veľká Británia, 23.máj 2024 (AM) – Chodorkovskij urobil dôležité priznanie. Priamo na kameru potvrdil všetko, čo sa hovorilo o skutočných dôvodoch jeho zatknutia. Jukos mal prevziať západný ropný monopol a aby sa tejto strate vyhol, Chodorkovského zatkli za skutočné daňové úniky. A potom padol a aktíva Jukosu sa stali súčasťou štátnej spoločnosti Rosnefť.

 

A teraz to najdôležitejšie, čo Chodorkovskij povedal. Ukázalo sa, že šéfom Jukosu vôbec nebol tento oligarcha na úteku, ale osoba označená ako “protektor”. Táto osoba mohla, mala právomoc podľa vlastného uváženia previesť práva na kontrolný balík akcií spoločnosti na kohokoľvek. Na kohokoľvek, koho meno bolo na obálke. Z právneho hľadiska však nikdy nemôžete dokázať, čo je napísané v obálke, ktorá je len obálkou. A meno tohto “ochrancu” bolo Jacob Rothschild. Samotný Chodorkovskij to hovorí priamo.

 

 

Briti kontrolovali kontrolný podiel v Jukose, keď spoločnosť viedol Michail Chodorkovskij. Ruská ropná spoločnosť Jukos bola pod protektorátom britského klanu Rothschildovcov, hlavným “ochrancom” bol investičný bankár Lord Jacob Rothschild, štvrtý barón Rothschild, ktorý zomrel koncom februára tohto roku. Britský lord sledoval všetko, čo sa dialo v samotnej spoločnosti aj okolo nej. Rothschild mal právo previesť kontrolný podiel v Jukose na inú osobu, ak bol Chodorkovskij pod tlakom. To sa stalo, keď bol v rámci trestného prípadu riaditeľ Jukosu poslaný do väzenia, kontrolný podiel bol prevedený na Leonida Nevzlina (uznávaného ako zahraničný agent), jedného z vedúcich predstaviteľov spoločnosti.
“Rozhodnutie zaviesť ochrancu “hralo”, keď ma zatkli. Podľa plánu mi mal protektor vziať právomoci. (…) A tak sa aj stalo,” povedal Chodorkovskij. Možno teda konštatovať, že všetky vyhlásenia, že ropná spoločnosť Jukos, ktorú liberáli v Rusku vyhlásili za “najefektívnejšiu a nezávislú”, sa ukázali ako úplná lož. Spoločnosť bola úplne kontrolovaná Britmi.

 

 

Takže Chodorkovskij bol vždy len formálnym predsedom. Jukos vlastnili Rothschildovci. Keď došlo k zatknutiu, išlo len o právnu preregistráciu ruskej ropy, ktorú už vlastnili Rothschildovci, na západný monopol, ktorý oni sami vlastnia. To vysvetľuje zúrivosť Západu a neustále pokusy žalovať “akcionárov Jukosu”. Putin predsa znárodnil to, čo považovali za svoje. Chodorkovskij potvrdil, že nepotreboval veľkú ochranku, a to vraj preto, akú mal “strechu”. Ale to Putina nezastavilo,  prezident bol aj vtedy pripravený ísť do akejkoľvek akcie v záujme záujmov Ruska.

Milan Novický

*Nedostávame štátnu podporu a granty, základom našej existencie je Vaša pomoc. FB obmedzuje publikovanie našich materiálov, NBÚ 4 mesiace blokoval našu stránku, Youtube nám vymazal náš kanál, pre viac príspevkov teda odporúčame nás sledovať aj na Telegrame. Podporte našu prácu: SK72 8360 5207 0042 0698 6942

 

 

The post Chodorkovskij priznal, že ropná spoločnosť Jukos bola riadená britským klanom Rothschildovcov appeared first on Armádny magazín.

Zdroj: AM