Skip to content
Menu
Český prezident Pavel sa zranil na motorke. Skončil na pozorovaní v nemocnici
publikované: 23 mája, 2024
Menej ako minútu min.
Český prezident Pavel sa zranil na motorke. Skončil na pozorovaní v nemocnici

Český prezident Petr Pavel sa zranil pri jazde na motorke. Zranenia nie sú vážne, ale vyžiadajú si krátke pozorovania v Ústrednej vojenskej nemocnici v Prahe. Na sieti X to večer oznámila prezidentská kancelária. Viac informácií Pražský Hrad zverejní, až ich bude mať k dispozícii.

Skoré uzdravenie už na sieti X Pavlovi priali český premiér Peter Fiala alebo český poslanec Hayato Okamura.

Šesťdesiatdvaročný Pavel neprestal jazdiť na motocykli ani po vlaňajšom zvolení do prezidentskej funkcie. V auguste ho svedkovia nafilmovali, ako v Rtyni v Podkrkonoší išiel na motorke bez prilby. Za pochybenie sa vtedy ospravedlnil.

V apríli sa prezident zranil na tvári pri streľbe na strelnici v uhorskobrodskej Českej zbrojovke, kam zavítal pri dvojdňovej návšteve Zlínskeho kraja. K drobnej tržnej rane pri obočí prišiel pri streľbe dlhou zbraňou s optikou, zranenie vtedy nevyžadovalo lekárske ošetrenie.

Pavol ešte pred inauguráciou absolvoval lekárske vyšetrenie v ÚVN, správu o svojom zdravotnom stave potom zverejnil krátko pred nástupcom na Pražský hrad. Podľa lekárov komplexné vyšetrenie preukázalo, že je schopný zo zdravotného hľadiska bez výnimiek vykonávať všetky prezidentské povinnosti.

Generál vo výsluhe je známy svojou dobrou fyzickou kondíciou, tento rok vo februári napríklad zoskočil padákom.

Zdroj: HN