Skip to content
Menu
Bývali vo svojom vysnívanom dome. Zrazu: „zhnitý objav.“ Ich životy sa zmenili na nočnú moru
publikované: 10 mája, 2024
Menej ako minútu min.
Bývali vo svojom vysnívanom dome. Zrazu: „zhnitý objav.“ Ich životy sa zmenili na nočnú moru

10.05.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/Valmedia).

Príbeh Henrika a Tamsin Smithových-Thaudalových opísal britský denník „The Mirror“. Manželský pár s tromi deťmi si konečne splnil svoj veľký sen a našiel pre seba zdanlivo dokonalé „hniezdočko“. Rodina sa presťahovala do veľkého radového domu v Ebbw Vale, Wales (Spojené kráľovstvo). Len o dva týždne neskôr sa ich život „premenil na nočnú moru“.

Bývali v „dome snov“. Po 2 týždňoch sa ocitli v pekle.
Foto: shutterstock/Valmedia

Ich vysnívaný dom zahŕňal okrem iného: tri spálne, priestrannú obývaciu izba, pracovňu a jedáleň. Práve v tejto poslednej izbe rodina urobila šokujúci objav. Všimli si, že pod stolom rastie huba. Stavební robotníci, ktorí sa pár týždňov predtým snažili problém riešiť, rodinu varovali, že sa to môže vyhrotiť.

„Zákerná „suchá hniloba“ sa rozšírila do mnohých miestností vrátane dvoch spální, kuchyne, kúpeľne, pracovne a jedálne“

– opisuje Mirror.co.uk.

Škody spôsobené hubou si vyžiadali zbúranie veľkej časti stien a stropov a výmenu časti strechy. V dôsledku toho začali rodine chýbať peniaze na ďalšiu rekonštrukciu. Spolu s tromi synmi vo veku 3, 10 a 14 rokov žijú v provizórnych podmienkach. Využívajú kempingovú sprchu a mobilné WC. Podľa správ z „Wales Online“ náklady na opravu, ktoré musia uhradiť pán a pani Smith-Thaudalovci, predstavujú približne 30 000 libier (približne 35 000 EUR). Tamsin Smith-Thaudal (41) opísala problematickú situáciu svojej rodiny v rozhovore pre „Wales Online“.

„Veľa sme plakali“

– povedala.

„Deti trpia viac. Konečne si našli domov s väčším priestorom ako v byte, ktorý sme si prenajali, no nemôžu ho využívať. Môjho manžela prepustili z práce kvôli stresu a naozaj sa trápi. Bola to skutočná nočná mora.“

– povedala.

Bohužiaľ, poisťovňa nehradí náklady na opravy domu. Preto sa manželia rozhodli založiť zbierku online „v nádeji, že pokryjú časť nákladov, ktoré presiahnu ich úspory“. Vysvetlili, že predtým, ako zaplatili všetky peniaze za dom, uistili sa, že urobili všetky možné opatrenia a všetko skontrolovali. Invázna pleseň v jedálni ich preto prekvapila.

Bývali v „dome snov“. Po 2 týždňoch sa ocitli v pekle

„(…) O akýchkoľvek problémoch s domom sme diskutovali s predávajúcimi“

– povedal Henrik Smith-Thaudal.

Dodal, že nehnuteľnosť spočiatku vyzerala ako „dom snov“ s „pekne vyzerajúcimi úpravami“ a bola tiež blízko školy, ktorú navštevujú ich synovia. Za všetky testy a merania, ktoré robili špecialisti pred kúpou domu, zaplatili nemalú sumu. Priznali sa, že podrobnejšie merania si jednoducho nemôžu dovoliť.

„Teraz sme sa to naučili tvrdou cestou“

– dodala Tamsin.

Ukázalo sa, že konštrukcie domu z roku 1900 obsahovali veľa hnijúceho dreva. Manželia si nie sú istí, ako dlho pleseň rastie, no stavitelia tvrdia, že muselo trvať dlho, kým narástla do takej veľkosti.

Ako dlho potrvajú opravy, nie je známe.

„Ak sa objaví viac „suchej hniloby“, rodina môže byť nútená nájsť si dočasné ubytovanie“

– hovorí Mirror.co.uk.

Rodina priznala, že kvôli vlne rekonštrukcií sa ich dom „z hodiny zmenšuje“. Manželia Thaudal-Smithovci dodali, že so zbierkou začali, pretože „nevedia, čo iné môžu ešte urobiť“. Dúfajú tiež, že zdieľaním svojich skúseností budú môcť pomôcť ďalším ľuďom, ktorí takto seriózne nakupujú prvýkrát v živote.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Vegánska reštaurácia bude podávať mäso. Majiteľka sa bráni: „je to zmena pre ľudstvo a Zem“.

Dopúšťate sa týchto zlozvykov? To môže naznačovať… vysokú inteligenciu!

The post Bývali vo svojom vysnívanom dome. Zrazu: „zhnitý objav.“ Ich životy sa zmenili na nočnú moru appeared first on Vášeň v tebe.