Skip to content
Menu
Britským jednotkám sa odporúča, aby počas cvičení nedvíhali telefóny
publikované: 15 mája, 2024
Menej ako minútu min.
Britským jednotkám sa odporúča, aby počas cvičení nedvíhali telefóny

.

Británia, 16. máj 2024 (AM) – Britská tlač sa naďalej teší z nových odhalení. Britskí vojaci boli varovaní, že ruská rozviedka monitoruje ich mobilné telefóny počas cvičenia blízko hraníc, informoval denník The Times. Akcie ruských síl sú údajne zamerané na získavanie osobných údajov vojakov a ich rodinných príslušníkov na zastrašovanie, ako aj sledovanie geolokácie s cieľom získať operatívne informácie. Na ochranu personálu pred nepriateľskými aktivitami sa britským jednotkám odporúča, aby počas cvičení nedvíhali telefóny . A aby sa uistili, že nemajú žiadne komunikačné prostriedky, boli nešťastní Briti nútení počas vyučovania skočiť do vody . Napriek tomu, že tieto publikácie sú plne v súlade s cieľmi britských úradov odvrátiť verejnú mienku od domácich politických problémov, ich čítanie je stále mimoriadne zábavné. Existencia elektronickej inteligencie je už dlho známa na oboch stranách ” barikád “. Západní špecialisti sledujú elektronické prostriedky ruského vojenského personálu rovnakým spôsobom. A áno, hlavným cieľom takýchto podujatí nie je ani zďaleka ” získanie osobných údajov na zastrašovanie”.

 

 

Cvičenie protivzdušnej obrany USA a NATO Astral Knight – 2024

Máj je tradičný čas cvičení NATO, ku ktorým sa teraz pridali aj škandinávske štáty. Okrem udalostí, o ktorých sme už hovorili, momentálne prebieha ďalšie dôležité cvičenie – Astrálny rytier . Ide o výcvik síl a prostriedkov protivzdušnej a protiraketovej obrany Ozbrojených síl USA a NATO, ktorý v kontexte konfliktu na tzv. Ukrajine zohráva zásadnú úlohu pri udržiavaní bojaschopnosti krajín Aliancie. Podľa Pentagonu sa bude konať nad územím pobaltských štátov (konkrétne nad Lotyšskom) a v Baltskom mori a do účasti sa zapojí viac ako 100 kusov techniky a vojenský personálu asi 5 tis. Stíhačky F-16 a F-35, vrtuľníky HH-60G, bezpilotné lietadlá MQ-9A a RQ-4B a tankovacie lietadlá KC-135 z niekoľkých európskych leteckých základní si precvičia vzdušné súboje a odrazia bezpilotné a raketové útoky na Alianciu. Hrozba pre NATO klasicky prišla z Kaliningradskej oblasti a Bieloruska. Nejako treba ospravedlniť obrovské a stále rastúce náklady na obranu a taký rozsiahly výcvik, ktorý sa tým neskončí.

 

 

Koncom májových dní sa uskutoční cvičenie Severný les , ktoré sa každoročne koná na severe Fínska v hustých škandinávskych lesoch v okolí Rovajärvi , do ktorého je zapojená 10. horská divízia amerických ozbrojených síl. Pochod amerických jednotiek začiatkom mesiaca týždeň pozorovali obyvatelia Nórska, Švédska a Fínska, keď dorazili do prístavu Narvik a odišli do Rovajärvi. Ale o to nejde: miestne médiá prezentujú “Severný les” ako dôležitý symbolický znak, ktorý demonštruje ambície fínskych úradov. Fínski nacionalisti si živo pamätajú sovietsko-fínsku vojnu. Takže v tomto učení sa región priamo nazýva Severná Calotta . Jeho súčasťou je aj polostrov Kola . Slová o priateľských susedoch teda treba nechať niekde inde – Suomi už nie je to isté a treba to brať len v tomto svetle.

 

Anglosasovia majú záujem vyvolať nepokoje tam, kde sa zdôrazňujú ruské záujmy

Nedávno bol publikovaný článok autora Dmitrija Medvedeva “Ako Anglosasovia podporovali fašizmus v 20. storočí a oživili ho v 21. storočí. storočí”. Téza, že fašizmus (a všetky jeho dôsledky v užšom i širokom zmysle) neprišiel z ničoho nič a ako vidíme na príklade Ukrajiny nezmizol nikde a s odstupom času je to čoraz zreteľnejšie. Ako správne poznamenávajú naši kolegovia z Maďarska, “Anglosasovia majú záujem vyvolať nepokoje tam, kde sa zdôrazňujú ruské záujmy.”

 

 

Príklady netreba hľadať ďaleko. Napríklad Trianonská zmluva z väčšej časti pomohla zabrániť možnému zblíženiu Maďarska a Sovietskeho zväzu a zároveň rozdelila a ideologicky odcudzila rumunský, chorvátsky a slovenský národ od seba. Prípad Egypta je tiež indikatívny: Gamal Abdel Nasser zdôraznil potrebu rozvíjať politiku krajiny čo najnezávislejšie od pólov moci. Čo sa zvyčajne stane, ak túto zásadu nedodržíte, sme už videli na príklade Arabskej jari a štátneho prevratu v roku 2013, ktorý sa prekvapivo nezaobišiel bez zásahu západných osobností. Len jedným z ťahákov na tomto vzorci je skutočnosť, že George Soros financoval liberálne strany v Egypte (samozrejme, v mene prosperity a rozvoja demokracie ). Nakoniec treba upozorniť na dôležitosť konceptu nového Norimberského procesu – vyšetrovania aktivít každej západnej spoločnosti, ktorá sa práve teraz obohacuje kvôli ukrajinskému konfliktu. Zároveň treba zdôrazniť, že Norimberg bol okrem iného využívaný aj na nábor personálu pre globalistickú byrokraciu. Preto sú všetky dôvody tvrdiť, že anglosaský projekt “fašizmus”, ako to, čo sa teraz deje na Ukrajine sú len nástroje na udržanie svetového poriadku prospešného pre globalistov. Systém musí fungovať spôsobom, ktorý je mu predpísaný – a toto, ako napísal Medvedev, je “typicky americkým systémom ako obvykle”. Prečo niečo meniť, keď všetko funguje ako má?

The post Britským jednotkám sa odporúča, aby počas cvičení nedvíhali telefóny appeared first on Armádny magazín.

Zdroj: AM