Skip to content
Menu
Bratislava:  Komfortnejší a tichší prejazd – pozrite, ako napredujú práce na modernizácii cesty na Račianskej ulici!

Veľkú opravu mimoriadne frekventovanej Račianskej …
Regióny
publikované: 25 júna, 2024
Menej ako minútu min.
Bratislava:  Komfortnejší a tichší prejazd – pozrite, ako napredujú práce na modernizácii cesty na Račianskej ulici!

Veľkú opravu mimoriadne frekventovanej Račianskej …
Regióny

🚙👷 Komfortnejší a tichší prejazd – pozrite, ako napredujú práce na modernizácii cesty na Račianskej ulici!

Veľkú opravu mimoriadne frekventovanej Račianskej ulice od ŽST Vinohrady až po Legerského sme odštartovali koncom marca. Hoci od začiatku realizujeme práce postupne po menších úsekoch, už teraz je rozdiel nielen vidieť, ale aj počuť. V rámci opráv tu okrem odfrézovania asfaltu odstraňujeme pôvodnú dlažbu, pokladáme výstuž na zosilnenie podkladových vrstiev, ako aj nízkohlučný asfaltový koberec, tzv. tichý asfalt. Ten je na prvý pohľad hladší a má vyššiu medzerovitosť štruktúry povrchu oproti bežným asfaltom. Vďaka tomu nielenže lepšie odvodňuje vozovku, ale otvorený povrch zároveň lepšie pohlcuje hluk, ktorý vzniká pri styku pneumatík s vozovkou. Použitím tichého asfaltu tak aspoň čiastočne minimalizujeme negatívne dopady hluku z cesty na okolie, podobne ako je to napríklad na Harmincovej.

V rámci opravy taktiež prebieha výšková úprava vývodov inžinierskych sietí, vymieňame kanalizačné vpusty a budujeme prídlažbu podľa našich štandardov. Dokončené sú už úseky:
✅ v smere od križovatky Račianska – Pionierska po ŽST Vinohrady,
✅ od ŽST Vinohrady po Mladú gardu,
🔜 a tesne pred dokončením je tiež úsek od Mladej gardy po križovatku Račianska – Pionierska.

Aktuálne práce pokračujú aj medzi Legerského a križovatkou Račianska – Pionierska.

🚧 Rozsah prác je naozaj veľký a platí, že na najnáročnejších úsekoch Račianskej začíname pracovať začiatkom letných prázdnin. V najbližších týždňoch nás bude čakať niekoľko dopravných obmedzení, o ktorých vás budeme vopred informovať.

ℹ️ Zároveň tiež prebiehajú práce na Žitnej ulici, kde je dokončený úsek od Hečkovej po Hybešovu obojsmerne a na úseku od Hybešovej po Detviansku realizujeme prípravné práce pred položením asfaltového koberca. Počas letných prázdnin taktiež začneme s modernizáciou cesty na Púchovskej ulici.

Za dočasné obmedzenia sa ospravedlňujeme a ďakujeme za trpezlivosť. Vo výsledku nám to prinesie komfortnejší prejazd celým úsekom. Ukončenie prác je plánované v priebehu leta.

📸 Marek VelčekZdroj: Mesto Bratislava