Skip to content
Menu
Boj proti šikane na školách: Mesto Kežmarok hľadá riešenia
publikované: 17 apríla, 2024
Menej ako minútu min.
Boj proti šikane na školách: Mesto Kežmarok hľadá riešenia

V posledných dňoch sme sa zaviazali k zameraniu sa na tému šikany na školách v Kežmarku.

Ide o problém, ktorý si vyžaduje našu pozornosť a úsilie. Nasledujúce riadky sa preto venujú fenoménu šikany a spôsobom, ako mu môžeme čeliť.

O čo ide?

Šikana sa vyskytuje na väčšine škôl a môže nadobúdať rôzne formy, od slovného ponižovania po fyzické napádanie. Dokáže zanechať trvalé následky na duševnom i fyzickom zdraví postihnutého žiaka. Často je ťažké ju odhaliť, pretože obeťami často mlčia z dôvodu strachu alebo hanby.

Príprava ankety

Téma šikany rezonuje nielen v našom regióne, ale aj v susedných mestách. Média mapujú prípady šikany mládeže, ktorá sa bohužiaľ odohráva aj mimo školských prostredí. Aby sme pochopili rozsah problému v našom meste, pripravujeme anketu, ktorú budeme distribuovať cez aplikáciu Munipolis. Vaše názory a skúsenosti nám pomôžu lepšie pochopiť situáciu a prijať relevantné opatrenia.

Riešenia mestského úradu

Mesto Kežmarok už prijalo opatrenia na zvýšenie bezpečnosti na školách, vrátane osviet a prednášok zameraných na prevenciu šikany. Spolupráca s políciou tiež prispela k účinnému zvládnutiu situácie. Napriek tomu, že pedagógovia nemusia vždy vedieť o prípadoch šikany, veríme, že pripravovaná anketa nám pomôže lepšie pochopiť a riešiť tento problém.

Boj proti šikane na školách je záležitosťou celej komunity. Spoločnými silami môžeme dosiahnuť pozitívne zmeny a vytvoriť bezpečné prostredie pre naše deti. Budeme vás informovať o ďalších krokoch a výsledkoch ankety.

©Slovenský večerník/ilustračné foto