Skip to content
Menu
Bitwise podáva revidované registračné vyhlásenie S-1 u SEC pre Ethereum ETF
publikované: 4 júla, 2024
Menej ako minútu min.
Bitwise podáva revidované registračné vyhlásenie S-1 u SEC pre Ethereum ETF

Spoločnosť Bitwise nedávno podala revidované registračné vyhlásenie S-1 u americkej Komisie pre cenné papiere a burzu (SEC) pre Ethereum ETF, čo naznačuje, že produkt je takmer pripravený na uvedenie na trh. Odborníci predpovedajú, že tento ETF by mohol byť potenciálne spustený už v júli, ak bude schválený regulačnými orgánmi. Cieľom ETF je odzrkadľovať trhovú kapitalizáciu Etherea a prilákať miliardy investícií v prvých mesiacoch po spustení.

Ethereum ETF by mohol vydláždiť cestu pre prílev multimiliárd dolárov

Matt Hougan, investičný riaditeľ spoločnosti Bitwise, predpokladá, že ETF fondy Etherea by mohli v prvých mesiacoch zaznamenať čistý prílev až 15 miliárd dolárov. Bitwise podala 3. júla SEC predčasnú zmenu svojho registračného vyhlásenia na formulári S-1, vrátane šesťmesačného odpustenia poplatkov až do výšky 500 miliónov dolárov. Presný dátum spustenia však nebol uvedený.

Hougan zdôraznil význam trhovej kapitalizácie, pričom poukázal na dominanciu Bitcoinu (74 %) v porovnaní s Ethereum (26 %). Podľa neho by podobný model, aký sa vyskytol na európskych a kanadských trhoch, mohol vzniknúť aj v Spojených štátoch, čo by viedlo k významnému prílevu investícií do ETF. Očakáva sa, že Ethereum ETF by do roku 2025 mohli nahromadiť približne 35 miliárd dolárov.

Prekoná Ethereum výkonnosť Bitcoinu po spustení ETF?

Niektorí analytici sa domnievajú, že cena ETH môže po spustení ETF krátkodobo klesnúť, podobne ako sa to stalo s Bitcoinom, avšak dlhodobý prílev do spotových fondov by mohol zvýšiť cenu ETH. V súčasnosti sa cena Etherea konsoliduje nad kritickou podporou na úrovni 3 200 dolárov.

Vetle Lunde a David Zimmerman z výskumnej spoločnosti K33 predpovedajú, že Ethereum ETF bude katalyzátorom rastu ceny ETH, pričom očakávajú, že počas piatich mesiacov po uvedení na trh prílev ETF zodpovedajúci 0,75 – 1 % ponuky ETH v obehu.

Zdroj: cryptopolitanť

Príspevok Bitwise podáva revidované registračné vyhlásenie S-1 u SEC pre Ethereum ETF je zobrazený ako prvý na Kryptoblog24.