Skip to content
Menu
Bitka pod Mount Everestom. Útočili na seba kvôli selfie. Bojovali o najlepšie miesto
publikované: 7 júla, 2024
Menej ako minútu min.
Bitka pod Mount Everestom. Útočili na seba kvôli selfie. Bojovali o najlepšie miesto

07.07.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: Pixabay/Simon x.com/nypost/).

Dvaja turisti bojovali pod Mount Everestom o najlepšie miesto, kde si urobiť selfie s vrcholom hory. Každý z nich chcel zachytiť čo najlepší záber. Skončilo sa to bitkou, do ktorej sa zapojili aj dve ženy. Zasiahla Pohraničná stráž a záznam incidentu sa stal hitom internetu.

Foto: Pixabay/Simon x.com/nypost/

Mount Everest je jednou z najobľúbenejších turistických destinácií na svete. Na vrchol sa však dostane len málokto, pretože v tomto prípade existujú určité obmedzenia a sú potrebné nielen primerané zručnosti a vybavenie, ale aj značné finančné výdavky.

Mnoho ľudí sa preto rozhodne pozrieť si najvyšší vrch sveta zdola. To bol aj plán čínskych turistov, ktorí snívali o dokonalej fotke s výhľadom na slávnu osemtisícovku.

Bojovali na Mount Evereste. Bolo to asi ideálne miesto na fotenie

Zahraničný web The Independent uvádza, že v súčasnosti môže na Mount Everest vystúpiť ročne len 300 turistov z Číny. Aj preto mnohí turisti vzdávajú cestu na samotný vrchol a využívajú vyhliadky v okolí. Tam majú veľmi dobrý výhľad aj na vrchol osemtisícovky a účelom takýchto návštev je väčšinou urobiť si fotku na pamiatku. Tak to bolo aj v prípade zájazdu, ktorý sa uskutočnil 25. júna 2024.

Sprievodca požiadal účastníkov, aby sa postavili do radu na skupinovú fotografiu, no o chvíľu medzi oboma mužmi z Číny došlo k búrlivej výmene slov. Potom sa hádka zmenila na skutočný boj. Išlo o to, kto z nich bude na lepšom mieste.

Mt. Everest tourists throw punches over the perfect selfie position https://t.co/MhdKHzu6lk pic.twitter.com/1ZnJocnqM0

— New York Post (@nypost) July 2, 2024

Hádali sa kvôli fotke s Mount Everestom v pozadí. Zatkla ich Pohraničná stráž

Ich partnerky sa okamžite vrhli do akcie a snažili sa rozhnevaných mužov rozdeliť. To malo malý účinok a v skutočnosti to zhoršilo situáciu. Do boja sa zapojili aj ženy. Na miesto preto bola privolaná Pohraničná stráž, ktorej sa podarilo bojovníkov oddeliť a situáciu upokojiť.

Štyria turisti boli zatknutí, no v tejto chvíli nie je známe, aký trest môžu očakávať. Miestne médiá len informovali, že prebieha vyšetrovanie a prípad sa bude posudzovať podľa zákonných postupov. Stojí za to dodať, že ďalší turisti na vyhliadkovej plošine zaznamenali celý incident a video bolo zverejnené na internete a nazbieralo veľa názorov.

Zdá sa, že Mount Everest má v poslednom čase „šťastie“ na nepríjemné incidenty. Pred necelými pár dňami médiá písali o rozmrazení, ktoré umožnilo objavenie niekoľkých dovtedy neidentifikovaných tiel.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Žiadne Maledivy. Táto pláž je klenotom bez davov turistov

„Núdzová“ situácia v Kalifornii. Tisíce obyvateľov evakuovali

The post Bitka pod Mount Everestom. Útočili na seba kvôli selfie. Bojovali o najlepšie miesto appeared first on Vášeň v tebe.