Skip to content
Menu
Bitcoinu na 60K chýba likvidita
publikované: 10 mája, 2024
Menej ako minútu min.
Bitcoinu na 60K chýba likvidita

Bitcoin, digitálna mena, ktorá sa stala synonymom pre inovácie v oblasti financií, sa opäť ocitla v centre pozornosti. Nedávne pohyby na trhu ukazujú, že hoci Bitcoin (BTC) prekonal hranicu 63 000 dolárov, stále čelí nedostatku podpory pri kľúčovej úrovni 60 000 dolárov. Tento jav sa odohráva v čase, keď sa cena Bitcoinu približuje k zóne likvidity v hodnote 100 miliónov dolárov, čo naznačuje možný zvrat alebo pokračovanie trendu.

V posledných dňoch obchodníci s Bitcoinom zvyšujú svoje stávky, keďže cena BTC zostáva v tesnom rozmedzí. Tento druh cenovej akcie môže naznačovať neistotu na trhu, ale zároveň aj príležitosť pre tých, ktorí sú schopní interpretovať signály a adekvátne reagovať.

Podľa údajov z Cointelegraph Markets Pro a TradingView sa BTC/USD pred konsolidáciou vyšplhal na miestne maximá 63 876 dolárov na burze Bitstamp. Tento nárast nasledoval po poklese ceny pod 61 000 dolárov, slabosti, ktorá pretrvávala napriek pozitívnym údajom o nezamestnanosti v USA.

Analýza súčasného stavu v knihách objednávok od obchodných zdrojov Material Indicators poukázala na výrazné nahromadenie dopytovej likvidity bezprostredne nad aktuálnou spotovou cenou. Medzi 63 000 a 65 000 dolármi to v tento deň predstavovalo viac ako 100 miliónov dolárov, podľa údajov z ich vlastného obchodného nástroja FireCharts.

Zaujímavým aspektom tejto situácie je, že historicky býva úspešnejšia tá strana trhu, ktorá má najvyššiu koncentráciu likvidity. Tento faktor môže mať kľúčový vplyv na to, ako sa bude cena Bitcoinu vyvíjať v najbližších dňoch a týždňoch.

Keith Alan, spoluzakladateľ spoločnosti Material Indicators, poskytol rozšírenú analýzu potenciálnych úrovní podpory, ktoré by mohli byť relevantné, ak by Bitcoin zaznamenal ďalší pokles. Podľa jeho slov by prvé „zrejmé ciele“ mohli byť v historickom konsolidačnom rozpätí medzi 58 000 a 60 000 dolárov. Taktiež zdôraznil, že v súčasnosti nie je veľa likvidity ponuky na úrovni 60 000 dolárov, ale viac je na úrovni 58 000 dolárov.

V kontexte týchto informácií je dôležité, aby obchodníci a investori zostali ostražití a pozorne sledovali trh. Bitcoin sa nachádza na križovatke, kde môže dôjsť k výrazným pohybom ceny. Ako vždy, je dôležité pamätať na to, že investovanie do kryptomien nesie so sebou vysokú mieru rizika a mali by sa vykonávať len po dôkladnom zvážení a výskume.

Zdroj: Cointelegraph

Príspevok Bitcoinu na 60K chýba likvidita je zobrazený ako prvý na Kryptoblog24.