Skip to content
Menu
Bitcoinový trh: Vyhliadky a odporúčania od zakladateľa BitMEX
publikované: 7 júla, 2024
Menej ako minútu min.
Bitcoinový trh: Vyhliadky a odporúčania od zakladateľa BitMEX

Arthur Hayes, zakladateľ BitMEX, je známy svojimi názormi na trh s kryptomenami a nedávno zopakoval svoju radu, aby sa využil súčasný pokles ceny Bitcoinu ako príležitosť na nákup. Hayes tvrdí, že vzhľadom na vysokú mieru adopcie kryptomien na rôznych frontoch je nepravdepodobné, že by sme v blízkej budúcnosti videli medvedí trh. Tento názor zdieľa v čase, keď trhy zažívajú turbulencie, čo je často sprevádzané strachom a neistotou medzi investormi.

V poslednom týždni boli investori svedkami výrazných pohybov na trhu, ktoré boli čiastočne spôsobené udalosťami okolo Mt. Gox. Tieto udalosti viedli k poklesu indexu strachu a chamtivosti, čo je indikátor, ktorý mnohí používajú na meranie sentimentu na trhu. Hayes poukazuje na to, že takéto obdobia sú často vnímané ako príležitosti na nákup pre tých, ktorí majú dlhodobý pohľad na trh a veria v základné hodnoty Bitcoinu.

Hayes tiež zdôrazňuje, že Bitcoin, na rozdiel od akcií, nezávisí na silnom štáte alebo vláde na udržanie svojej hodnoty. V kontexte súčasných globálnych konfliktov a inflácie, ktorá je dôsledkom tlače fiat mien, vidí v Bitcoine nástroj na ochranu bohatstva pred devalváciou meny. Tento pohľad podporuje aj jeho nedávny esej „Zoom Out“, v ktorom radí investovať do Bitcoinu, ak nie ste presvedčení o systéme ani o jeho lídroch.

Napriek tomu, že technické indikátory naznačujú, že Bitcoin je vo fáze konsolidácie a medvedie signály dominujú, Hayes verí, že to bude trvať nejaký čas, kým uvidíme skutočný medvedí trh. S rastúcou adopciou na inštitucionálnej aj maloobchodnej úrovni a možnosťou, že najväčšia kryptoekonomika sveta by mohla mať do konca roka prezidenta priaznivého k Bitcoinu, je Hayesov optimizmus ohľadom budúcnosti Bitcoinu pochopiteľný.

V kontexte týchto udalostí a názorov je dôležité, aby si investori uvedomili riziká spojené s investovaním do kryptomien a mali na pamäti, že trhy sú vysoko volatilné a môžu byť ovplyvnené množstvom faktorov, ktoré sú mimo ich kontroly. Investovanie do Bitcoinu alebo akýchkoľvek iných aktív by malo byť vždy vykonávané s dôkladným zvážením a v rámci diverzifikovaného portfólia.

Zdroj: cryptopolitan

Príspevok Bitcoinový trh: Vyhliadky a odporúčania od zakladateľa BitMEX je zobrazený ako prvý na Kryptoblog24.