Skip to content
Menu
Bez tohto ani nehádžte uteráky do práčky. Nečistoty a baktérie na nich aj tak zostanú
publikované: 9 júla, 2024
Menej ako minútu min.
Bez tohto ani nehádžte uteráky do práčky. Nečistoty a baktérie na nich aj tak zostanú

09.07.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: Shutterstock/gpointstudio).

Ako prať uteráky v práčke? Nemusíte robiť nič, aby ste sa zbavili škodlivých baktérií. S touto technikou sa už nebudete musieť báť, pretože zmiznú tak rýchlo, ako sa objavili. Stačí správna teplota a pridanie produktu z kuchyne.

Ako prať uteráky v práčke?
Foto: Shutterstock/gpointstudio

Pranie uterákov sa zdá byť veľmi jednoduché, no pre mnohých ľudí je to stále problematické. To všetko preto, že aj napriek maximálnemu úsiliu sa často nezbavíme všetkých škodlivých baktérií a navyše materiál zdrsne a po vypraní už nenasáva vodu ako predtým. Našťastie stále môžete všetko zmeniť. Stačí zabudnúť na staré zvyky a začať poriadne prať uteráky. Čo robiť?

Ako prať uteráky v práčke? Správna teplota a jedna ingrediencia sú kľúčové

Baktérie z tela sa na uterákoch rýchlo usádzajú a vplyvom vlhkosti sa množia, preto sa ich oplatí prať aj každé 2-3 dni. Aby ste sa zbavili škodlivých mikroorganizmov, musíte dbať na vhodnú teplotu v práčke. Tá by mala byť aspoň 65 stupňov Celzia.

Ak si vyberiete nižšiu, nezabudnite do nádobky na tekutinu dodatočne naliať asi 2/3 šálky obyčajného liehového octu z kuchyne. Vďaka tejto metóde sa zbavíte aj nepríjemného zápachu.

RADA! Ak vás po vypraní v práčke dráždi octový zápach, nemusíte prístroj hneď čistiť. Stačí otvoriť dvere na pár hodín. Charakteristická aróma kyseliny sa rýchlo rozplynie a problém sa vyrieši.

Ako vyčistiť práčku, aby nezapáchala? Stačí len pár tabliet

Ak chcete vyčistiť práčku a nemáte doma tie správne pracie prostriedky, nie je všetko stratené. Môžete použiť bežné tablety do umývačky riadu, ktoré niektorí z nás majú doma.

RADA! Spolu s kapsulami vložte do bubna aj špinavé handričky a iné materiály, ktoré vám nevadí náhodou zničiť. Takto nebudete mať pocit, že plytváte vodou.

Čo presne by ste mali robiť? Stačí vložiť do bubna dve tablety a nastaviť program práčky na teplotu asi 90 stupňov Celzia. Potom vnútro práčky vysušte tak, že necháte otvorené dvierka.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Používajte namiesto zmäkčovača tkanín. Stačí pol pohára a budú nadýchanejšie ako v luxusných kúpeľoch

Skladujete takto tu uteráky? Je to zlé pre vaše zdravie

The post Bez tohto ani nehádžte uteráky do práčky. Nečistoty a baktérie na nich aj tak zostanú appeared first on Vášeň v tebe.