Skip to content
Menu
Benefičný koncert v Trstenej na podporu Spišskej katolíckej charity
Regióny
publikované: 20 mája, 2024
Menej ako minútu min.
Benefičný koncert v Trstenej na podporu Spišskej katolíckej charity
Regióny

Dňa 9. júna 2024 sa uskutoční benefičný koncert, ktorého výťažok bude venovaný projektu Spišskej katolíckej charity (SpKCH) na vybudovanie Centra odľahčovacej služby pre rodiny s deťmi v paliatívnej starostlivosti a pre deti s život limitujúcim ochorením. Tento projekt kladie dôraz na zlepšenie kvality života rodinám, ktoré sa starajú o choré dieťa, a poskytuje odbornú psychosociálnu, emocionálnu a duchovnú podporu počas ich náročnej cesty.

Ciele projektu

Ako informuje mesto Trstená, cieľom vybudovania Centra respitnej starostlivosti je vytvoriť domáce prostredie, kde si rodina môže oddýchnuť od výlučnej zodpovednosti za starostlivosť o dieťa doma. Centrum ponúkne bezpečné a podporné prostredie, kde budú môcť rodiny načerpať nové sily a získať potrebnú podporu.

Program benefičného koncertu

Na benefičnom koncerte vystúpi známe slovenské hudobné zoskupenie LA GIOIA, ktoré svojím repertoárom určite poteší všetkých prítomných. Ich hosťami bude detský spevácky zbor Mária z Trstenej, ktorý svojím spevom dodá podujatiu jedinečnú atmosféru.

Vstupné a predaj lístkov

Vstupné na koncert je 20 €. Lístky je možné zakúpiť v kancelárii Domu kultúry v Trstenej, v Mestskej knižnici a v Turisticko-informačnom centre. Účasťou na tomto koncerte prispejete k realizácii významného projektu, ktorý môže výrazne zlepšiť životné podmienky rodín starajúcich sa o deti s vážnymi ochoreniami.

Význam podujatia

Benefičný koncert nie je len o hudbe, ale aj o podpore a spolupatričnosti. Je to príležitosť pre komunitu, aby sa spojila a spoločne prispela k dôležitej veci. Vaša účasť a podpora majú veľký význam a pomôžu mnohým rodinám, ktoré čelia náročným životným výzvam.

Príďte a podporte tento ušľachtilý cieľ. Spoločne môžeme vytvoriť lepšie podmienky pre rodiny, ktoré to najviac potrebujú. Tešíme sa na vás 9. júna 2024 na benefičnom koncerte v Trstenej!

Na obrázku môže byť 5 ľudí a text

© Slovenský večerník/ilustračné foto