Skip to content
Menu
Bar na nemeckom ostrove Sylt podal trestné oznámenie na svojich hajlujúcich hostí
publikované: 25 mája, 2024
Menej ako minútu min.
Bar na nemeckom ostrove Sylt podal trestné oznámenie na svojich hajlujúcich hostí

Prevádzkovatelia baru v obľúbenom letovisku na nemeckom ostrove Sylt podali trestné oznámenia na skupinu svojich zákazníkov, ktorí počas zábavy skandovali heslá z nacistickej éry. Dôkazným materiálom je video, ktoré sa medzičasom šíri po internete, informovala v sobotu agentúra DPA.

Virálne video vyvolalo v Nemecku pobúrenie, pričom spolkový kancelár Olaf Scholz v piatok označil konanie zabávajúcich sa za nechutné.

Na záberoch skanduje skupina mladých ľudí na terase baru “Nemecko pre Nemcov, cudzinci preč” v rytme piesne L‘amour toujours od talianskeho interpreta Gigiho D‘Agostina, ktorá hrala v pozadí. Na záberoch vidieť, ako jeden z mladíkov imituje hajlovanie nacistického vodcu Adolfa Hitlera.

Bar, v ktorom bolo video natočené, odsúdil správanie sa svojich hostí a dodal, že sa dištancuje od všetkých foriem rasizmu a diskriminácie.

Manažér podniku v rozhovore pre televíziu Die Welt povedal, že päť podozrivých identifikovali a vykázali z priestorov baru. Dodal, že jeho klub už nebude hrať skladbu L‘amour toujours a podobné opatrenie odporučil aj ostatným barom.

Populárnu párty pieseň L‘amour toujours si v Nemecku v posledných mesiacoch pravidelne privlastňujú pravicoví extrémisti, uviedla v piatok agentúra AFP.

DPA v tejto súvislosti podotkla, že krajne pravicová strana Alternatíva pre Nemecko (AfD) síce od roku 2023 zaznamenala v prieskumoch výrazný rast, ale v poslednej dobe jej popularitu naštrbila séria škandálov.

Ostrov Sylt, ktorý sa nachádza v Severnom mori, je obľúbenou dovolenkovou destináciou solventných Nemcov. Podľa nemeckého denníka Bild vstupenky na párty v klube Pony stáli 150 eur. Denník zverejnil aj fotografie, na ktorých pred podnikom stálo niekoľko áut značky Porsche.

Zdroj: HN