Skip to content
Menu
Andrej Danko s prejavom na mítingu v Prahe: Nikto nám, Slovákom a Čechom, nemusí kázať o mieri a pokoji
publikované: 24 mája, 2024
Menej ako minútu min.
Andrej Danko s prejavom na mítingu v Prahe: Nikto nám, Slovákom a Čechom, nemusí kázať o mieri a pokoji

Šéf SNS Andrej Danko vystúpil s prejavom na mítingu v Prahe, ktorý vo štvrtok zorganizoval predseda českej strany Priama demokracia Tomio Okamura, a zaželal Čechom vládu, ktorá dá Českú republiku na prvé miesto.

„Prajem vám vládu, ktorá sa nebude klaňať iným mocnostiam… prajem vám vládu, ktorá bude za vás bojovať tak, ako my dnes bojujeme za Slovákov,“ Andrej Danko tiež poukázal na potrebu bojovať za vlastný štát namiesto vzájomných hádok v národe.

“Štát musí byť pre každého pravého vlastenca na prvom mieste,” vyhlásil líder SNS, ktorý kritizoval aj EÚ s tým, že Slovensko ani Česko do nej nevstúpili len preto, aby sa podriadili diktátu západných štátov. Andrej Danko podčiarkol, že Česko a Slovensko patria k sebe.

“Nikto nám, Slovákom a Čechom, nemusí kázať o mieri a pokoji. Mali sme spolu dlhé obdobie spolužitia a vždy sme sa dokázali slušne dohodnúť. Žiadnemu štátu ani politikovi sa nás nikdy nepodarí rozdeliť,” povedal a zdôraznil význam skupiny Vyšehradskej štvorky (V4: Česko, Maďarsko, Poľsko, Slovensko).

Danko kritizoval viaceré mimovládne organizácie a narážal na nedávny pokus o atentát na premiéra Roberta Fica (Smer-SD) v Handlovej s tým, že Ficovi odovzdá pozdravy od účastníkov mítingu v Prahe. Spoločne s ním pricestovali do Prahy aj Romana Tabák, Adam Lučanský, Rudolf Huliak, ktorí sa nachádzajú na kandidátke SNS do Európskeho parlamentu.

VIAC VO VIDEU: ANDREJ DANKO, RUDOLF HULIAK, ADAM LUČANSKÝ na mítingu v Prahe, ktorý organizoval Tomio Okamura (youtube.com)

Zdroj: TVOTV

Príspevok Andrej Danko s prejavom na mítingu v Prahe: Nikto nám, Slovákom a Čechom, nemusí kázať o mieri a pokoji je zobrazený ako prvý na tvotv.sk.