Skip to content
Menu
Analýza súčasného trhu s kryptomenami
publikované: 24 júna, 2024
Menej ako minútu min.
Analýza súčasného trhu s kryptomenami

Napriek všadeprítomnému pocitu pesimizmu a strachu v kryptografickom odvetví, čo sa prejavilo poklesom indexu strachu a chamtivosti na 49 z ročného maxima vyše 90, niektorí analytici zostávajú optimistickí, pokiaľ ide o dlhodobú trajektóriu Bitcoinu.

Cenu Bitcoinu by mohlo zvýšiť niekoľko potenciálnych katalyzátorov. Po prvé, bolo zaznamenané, že Bitcoin má tendenciu konsolidovať sa po udalosti, ktorá sa prejavila polovičným poklesom, pravdepodobne v dôsledku fenoménu „buy the rumor, sell the fact“. K poslednému zníženiu na polovicu došlo, keď bola minca výrazne vyššie po schválení spotových Bitcoin ETF v januári. Z historického hľadiska sa Bitcoin po halvingu konsolidoval štyri mesiace v roku 2016 a päť mesiacov v roku 2020.

Rekt Fencer identifikoval tri kľúčové dôvody súčasnej konsolidácie: v letnom období zvyčajne dochádza k stagnácii trhu, neistota okolo ETF Ethereum a nedostatok jasného príbehu na trhu. K medvediemu sentimentu prispeli aj negatívne titulky, ako napríklad Nemecko predalo Bitcoiny v hodnote 3 miliárd USD a ETF zažili odlev takmer 1 miliardy USD.

“Crypto experts” say it’s game over for $BTC and altcoins.

But they’re all missing something HUGE.

I just dug through all the data.

What I found will shock you.

: When & why $BTC and altcoins will explode pic.twitter.com/grLpUvyfQm

— Rekt Fencer (@rektfencer) June 22, 2024

Analytik však verí, že cena Bitcoinu sa odrazí, pričom medzi potenciálne katalyzátory patria nadchádzajúce voľby v USA, v ktorých Donald Trump vyjadril podporu digitálnym menám, potenciálne zníženie úrokových sadzieb kľúčovými centrálnymi bankami a schválenie ETF na Ethereum.

Pokiaľ ide o altcoiny ako Ethereum a Solana, ich korelácia s pohybom ceny Bitcoinu naznačuje, že oživenie Bitcoinu by mohlo viesť aj k oživeniu týchto tokenov. Najmä Ethereum čelí vlastnému súboru výziev a príležitostí v súvislosti s očakávaným schválením Ethereum ETF, ktoré by v závislosti od výsledku mohlo vyvolať buď pád ceny, alebo ďalšie prijatie.

Cenový trend Solana preukázal odolnosť, pričom nedávne býčie signály naznačujú potenciálny obrat z jeho klesajúceho trendu. To by mohlo byť znakom rastúcej dôvery investorov v základy altcoinu a vývoj jeho ekosystému.

Na záver možno konštatovať, že hoci trh s kryptomenami v súčasnosti čelí náročnému prostrediu, základná technológia a potenciál na jej široké prijatie zostávajú silné. Investori aj nadšenci pozorne sledujú, či sa na trhu objavia náznaky oživenia, a kroky kľúčových hráčov a vývoj v oblasti regulácie budú pravdepodobne zohrávať významnú úlohu pri formovaní budúcnosti digitálnych aktív. Volatilita trhu podčiarkuje dôležitosť dôkladného prieskumu a uváženého prístupu k investíciám v tomto dynamickom a vyvíjajúcom sa priestore.

Zdroj: X

Príspevok Analýza súčasného trhu s kryptomenami je zobrazený ako prvý na Kryptoblog24.