Skip to content
Menu
Americké akcie rastú na čele s Nvidia
publikované: 23 mája, 2024
Menej ako minútu min.
Americké akcie rastú na čele s Nvidia

Dow Jones Industrial Average: klesol o 15 bodov alebo 0,1%

S&P 500: stúpol o 23 bodov alebo 0,4%

NASDAQ Composite: vzrástol o 175 bodov alebo 1%

Nvidia prudko stúpa

Sentiment sa posilnil zverejnením silných čísel od spoločnosti Nvidia (NASDAQ: NVDA). Výrobca čipov je považovaný za indikátor dopytu po technológiách a umelej inteligencii. Akcie spoločnosti Nvidia vzrástli o viac ako 7% a dosiahli rekordné maximum po tom, čo jej zisk za prvý štvrťrok prekonal odhady. Spoločnosť tiež ponúkla silnejšiu prognózu príjmov na aktuálny štvrťrok, pretože pokračuje v ťažení zo silného dopytu v rastúcom odvetví umelej inteligencie.

Silné zisky výrobcu čipov naznačujú, že dopyt zo strany odvetvia umelej inteligencie zostáva silný. Tento pozitívny trend zvýšil aj akcie ďalších veľkých výrobcov čipov:

Advanced Micro Devices (NASDAQ: AMD): vzrástli približne o 3%

Broadcom (NASDAQ: AVGO): vzrástli o približne 3%

Micron Technology (NASDAQ: MU): vzrástli o viac ako 3%

Arm Holdings (NASDAQ: ARM): vzrástli takmer o 4%

Nervozita Fedu obmedzuje optimizmus

Napriek pozitívnym výsledkom spoločnosti Nvidia širšie akcie zostali skeptické kvôli rastúcim obavám, že úrokové sadzby zostanú zvýšené dlhšie, než sa očakávalo. Zápisnica zo zasadnutia centrálnej banky naznačuje, že Fed si čoraz menej verí, že inflácia sa udržateľne vracia k cieľu 2% ročne. Reťazec predstaviteľov Fedu tiež zopakoval túto myšlienku v posledných týždňoch. Napriek nádejam na zníženie sadzieb v septembri, budúce hodnoty inflácie pravdepodobne určia možnosť takéhoto scenára.

Generálny riaditeľ Goldman Sachs, David Solomon, uviedol, že v roku 2024 neočakáva žiadne zníženie sadzieb.

Live Nation sa potopil po správe o súdnom spore DOJ

Akcie spoločnosti Live Nation Entertainment (NYSE: LYV) klesli o 6% po správe, že ministerstvo spravodlivosti plánuje súdny spor proti firme kvôli údajným monopolistickým praktikám jej jednotky Ticketmaster. Zákonodarcovia sa tiež usilujú o oddelenie spoločnosti Ticketmaster od firmy.

News Corp uzavrela dohodu s OpenAI

New zostanú na zvýšených úrovniach. Vyššie úrokové sadzby zvyšujú náklady na pôžičky, čo môže spôsobiť obmedzenie hospodárskeho rastu a dopytu po rope v najväčšej krajine spotrebúvajúcej ropu na svete.

Zdroj: investing

Príspevok Americké akcie rastú na čele s Nvidia je zobrazený ako prvý na Kryptoblog24.