Skip to content
Menu
Ako vyrobiť hnojivo z droždia? Stojí to len 0,40 EUR. Úroda bude nádherne bohatá a rastliny zdravé
publikované: 23 mája, 2024
Menej ako minútu min.
Ako vyrobiť hnojivo z droždia? Stojí to len 0,40 EUR. Úroda bude nádherne bohatá a rastliny zdravé

23.05.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/RungnapaXIII15 shutterstock/ffolas).

Ako vyrobiť hnojivo z droždia, ktoré do hĺbky vyživí rastliny? Je to jednoduchšie, ako by ste si mysleli. Domáca zmes je nielen veľmi účinná, ale aj nenáročná na prípravu, lacná a hlavne ekologická. Na čo všetko ho môžete použiť?

Ako vyrobiť hnojivo z droždia? Univerzálna zmes na záhradu, črepníkové rastliny a zeleninu.
Foto: shutterstock/RungnapaXIII15 shutterstock/ffolas

Pekárske droždie zvyčajne používame v kuchyni, keď pečieme chlieb alebo pripravujeme cesto na pizzu. Medzitým sa ukazuje, že majú oveľa viac zaujímavých a praktických aplikácií. Úspešne ich využijete aj v záhradníctve.

Aké sú výhody zalievania rastlín kvasinkami? Budete prekvapení

Domáce hnojivá a postreky sú jednoduchým, lacným a k prírode šetrným spôsobom výživy vašej záhrady. Efektívny prípravok si pripravíte okrem iného s použitím čerstvého droždia.

Nájdete v ňom draslík, fosfor, horčík, zinok, ako aj vitamíny skupiny B, ktoré stimulujú rastliny k rastu a vďaka nim bude úroda bohatá ako nikdy predtým. To však nie je všetko. Kvasinky ich účinne ochránia pred obľúbenými škodcami ako sú vošky a hubové choroby. Preto, ak ste doteraz nepoužívali domácu zmes, oplatí sa ju zmeniť.

Ako vyrobiť hnojivo z droždia? Univerzálna zmes na záhradu, črepníkové rastliny a zeleninu

Hnojivo na báze droždia si môžete pripraviť niekoľkými spôsobmi. V jednoduchšej verzii stačí rozdrviť 50 g produktu (zvyčajne 1/2 kocky), hodiť do vedra a zaliať 0,5 litrom teplej vody. Dôkladne premiešajte, odstavte na hodinu a potom použite na zalievanie rastlín v záhrade.

Je vhodné ako na záhony s plodinami, tak konkrétne na šaláty, špenát, papriku, paradajky, uhorky, jahody, bazalku a petržlen, ako aj na cibuľové kvety, najmä na tulipány, krokusy a hyacinty. Na svoje si prídu aj ovocné stromy a kríky, ruže, tuje, hortenzie a levanduľa. Okrem toho môžete živinou z kvasníc nakŕmiť aj kvety pestované na balkóne a doma, napr.

Postrek z droždia? Jednoduchý recept

Z čerstvého droždia si môžete vyrobiť aj účinný postrek, ktorý ochráni vaše rastliny pred už spomínanými voškami a početnými hubovými chorobami. Ako sú pleseň sivá, pleseň zemiaková alebo škvrnitosť listov.

Pridajte 1 kocku do malého množstva vlažnej vody, nechajte rozpustiť, pridajte pár kvapiek prostriedku na umývanie riadu a potom rozrieďte v cca 5 litroch tekutiny. Zmiešajte, nalejte do rozprašovača a aplikujte na rastliny, najmä paradajky alebo jahody. Vyživíte ich a ochránite pred chorobami.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Použite dve zložky, aby rododendron kvitol dlhšie. Túto metódu mi navrhol priateľ záhradník

Vošky a plesne z čučoriedok zmiznú. Stačí ich postriekať „cesnakovou vodou“

The post Ako vyrobiť hnojivo z droždia? Stojí to len 0,40 EUR. Úroda bude nádherne bohatá a rastliny zdravé appeared first on Vášeň v tebe.