Skip to content
Menu
Ako sa zbaviť pálenia záhy? Zalejeme vriacou vodou a lúhujeme 15 minút. Pár dúškov a okamžite pocítite úľavu
Aktuálne
publikované: 9 mája, 2024
Menej ako minútu min.
Ako sa zbaviť pálenia záhy? Zalejeme vriacou vodou a lúhujeme 15 minút. Pár dúškov a okamžite pocítite úľavu
Aktuálne

09.05.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/Perfect Wave).

Ako sa zbaviť pálenia záhy? Pocit pálenia v pažeráku je taký nepríjemný, že niet divu, že veľa ľudí hľadá spôsoby, ako problém vyriešiť. Ukazuje sa, že ich nájdete neďaleko, pretože niektoré z nich už máte v chladničke. Čo pomáha na pálenie záhy?

Ako sa zbaviť pálenia záhy? Vyskúšajte domáce prostriedky.
Foto: shutterstock/Perfect Wave

Pálenie záhy je nepríjemný stav, ktorý nám sťažuje fungovanie a narúša naše pohodlie. Všetko kvôli pocitu pálenia, dokonca ako keby bol pažerák v plameňoch. Ako to napraviť?

Overte si, či vám domáce lieky pomôžu, no pamätajte – ak sa problém zhorší a neustúpi, určite kontaktujte svojho lekára. Špecialista na základe svojich znalostí a skúseností navrhne najlepšie riešenie problému.

Ako sa zbaviť pálenia záhy? Vyskúšajte domáce opravné prostriedky

Stojí za to vedieť, že pálenie záhy môže postihnúť takmer každého po zjedení pikantného jedla, alebo aj v ľahu po ťažkom jedle. Niektorí ľudia to cítia viac, iní menej a ďalší vôbec. Našťastie existuje niekoľko domácich prostriedkov, ktoré vám pomôžu zmierniť tento nepríjemný stav. Čomu sa oplatí venovať pozornosť?

Bylinné infúzie. Infúzia nechtíka, harmančeka a mäty po jedle môže pomôcť pri pálení záhy. Takéto zmesi urýchlia trávenie, čím sa odstráni pocit pálenia záhy.

Ľanové semienko. Polievkovú lyžicu mletého produktu zalejte vriacou vodou, prikryte a počkajte 15 minút. Potom pomaly vypite.

Jedzte mandle. Tento nenápadný produkt neutralizuje prebytočnú kyselinu v žalúdku a zmierňuje nepríjemné pocity pálenia. Mandle by mali byť nesolené, pražené.

Čo na pálenie záhy? Fungovať budú aj ďalšie triky

Okrem vyššie spomenutých metód môžete vyskúšať aj pitie malých dúškov teplého mlieka alebo dokonca jedenie… banánov. Môžete sa tiež pokúsiť zabrániť páleniu záhy.

Nepite alkohol, nejedzte mastné a vyprážané jedlá, obmedzte čokoládu a nejedzte do 3 hodín pred spaním. Pamätajte tiež, že domáca liečba nie je všeliek a ak problém pretrváva, oplatí sa navštíviť lekára. Je možné, že základná príčina problému je závažnejšia a odborník nariadi príslušné testy.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Chlieb takto skladujte a znížite si hladinu cukru v krvi. Dietológ vysvetľuje, či je to pravda

Od čoho vám opúchajú nohy? Urobte si domáci obklad. Okamžite pocítite úľavu

The post Ako sa zbaviť pálenia záhy? Zalejeme vriacou vodou a lúhujeme 15 minút. Pár dúškov a okamžite pocítite úľavu appeared first on Vášeň v tebe.