Skip to content
Menu
Ako sa zbaviť opálenia? Zoberte z parapetu, premiešajte a aplikujte na 20 minút. Rýchlo si zosvetlíte pokožku
publikované: 4 júla, 2024
Menej ako minútu min.
Ako sa zbaviť opálenia? Zoberte z parapetu, premiešajte a aplikujte na 20 minút. Rýchlo si zosvetlíte pokožku

4.7.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstockúLea Rae).

Čo môžete urobiť, aby sa rýchlo zbaviť opálenia? Na rozdiel od toho, čo si možno myslíte, nepotrebujete žiadne špeciálne procedúry ani drahé kozmetické prípravky. Môžete použiť osvedčené domáce triky za pár drobných.

Ako sa rýchlo zbaviť opálenia?
Foto: shutterstockúLea Rae

Zatiaľ čo pre mnohých ľudí je slnkom pobozkaná pokožka krásnou spomienkou na dovolenku, iní sa úzkostlivo starajú o to, aby vôbec nezmenila svoj odtieň. Niekedy to však na pláži alebo v soláriu preháňame a pokožka začne vyzerať ako oškvarky. Čo sa dá urobiť, aby vyzerala opäť dobre?

Čo môžete urobiť, aby sa rýchlo zbaviť opálenia? Použite túto domácu kúru

Najjednoduchším spôsobom, ako sa zbaviť opálenia, je pravidelný peeling. Opakujte ho aj každé 2 alebo 3 dni a rýchlo si všimnete rozdiel. Môžete použiť hotový peeling alebo si ho urobiť sami. Pripravte si trochu cukru a vody, zmiešajte na hustú pastu a krúživými pohybmi sa zbavte opálenia, potom opláchnite. Do zmesi je dobré pridať aj kaolínový íl, ktorý jemne zosvetlí. Namiesto kozmetického peelingu môžete masírovať štetcom alebo špongiou. Na záver nezabudnite na výživný krém alebo pleťové mlieko.

POZOR! V prípade spálenia od slnka vynechajte všetky procedúry zamerané na odstránenie opálenia. A určite sa zdržte peelingov, ktoré môžu ešte viac podráždiť. Počkajte, kým sa vaša pokožka zotaví a prestane páliť. V opačnom prípade situáciu len zhoršíte.

Najjednoduchším spôsobom, ako sa zbaviť opálenia, je pravidelný peeling.
Foto: shutterstock/Alina Kruk

Ako rýchlo odstrániť opálenie? Vyrobte si masku z dvoch zložiek
Ak chcete zmierniť opálenie, obohaťte svoju každodennú starostlivosť o pleť o rozjasňujúcu masku, ktorá zároveň hydratuje, bojuje proti voľným radikálom a je plná vitamínu C. Čo budete potrebovať?

1 čajová lyžička citrónovej šťavy,

2 polievkové lyžice dužiny aloe vera.

Oba produkty dôkladne premiešajte, kým sa úplne nespoja.

Naneste na čistú a suchú pokožku v oblastiach, kde chcete znížiť opálenie.

Nechajte pôsobiť približne 20 minút a potom opláchnite všetky zvyšky.

Tento „obklad“ môžete aplikovať až dvakrát denne.

Aloe gél upokojuje podráždenie a hydratuje. Takúto masku môžete aplikovať až dvakrát denne.
Foto: shutterstock/NIKCOA

Pokiaľ ide o dužinu z aloe vera, ideálna je čerstvá. Ak nemáte doma rastlinu, zájdite na nákup do väčšieho obchodu s potravinami alebo hypermarketu a určite nájdete listy, z ktorých potom ľahko vyberiete lepkavý obsah. Oplatí sa mať ho po ruke, pretože je skvelý na starostlivosť o pleť, vlasy a na zmiernenie popálenín od slnka. Prípadne poslúži aj hotový gél z drogérie, ale pred kúpou sa uistite, že má čisté zloženie.

TIP! Pred použitím novej alebo doma vyrobenej kozmetiky si vždy nezabudnite najprv urobiť alergický test. Dužinu z aloe vera uchovávajte v chladničke maximálne 10 dní.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Celulitída zmizne v okamihu. Domáce prostriedky na zlepšenie pevnosti pokožky

Nejedzte tieto výrobky pred pobytom na slnku. V opačnom prípade sa vám môže objaviť vyrážka a škvrny

The post Ako sa zbaviť opálenia? Zoberte z parapetu, premiešajte a aplikujte na 20 minút. Rýchlo si zosvetlíte pokožku appeared first on Vášeň v tebe.