Skip to content
Menu
Ak ich pridáte k nakladaným uhorkám, ich chuť rozohreje vaše zmysly. Susedia sa stále pýtajú na recept
publikované: 10 júla, 2024
Menej ako minútu min.
Ak ich pridáte k nakladaným uhorkám, ich chuť rozohreje vaše zmysly. Susedia sa stále pýtajú na recept

10.7.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/Tatevosian Yana).

Nakladanie je medzi domácimi spracovateľmi už dlho obľúbené. Hoci najobľúbenejším produktom nakladania sú uhorky, doma sa dá úspešne nakladať aj mnoho iných druhov zeleniny a ovocia. Môžete si pripraviť bezpečné a kvalitné nakladané uhorky s rôznymi príchuťami.

Aké ďalšie prísady môžem pridať?
Foto: shutterstock/Tatevosian Yana

Tieto domáce sladké a pikantné uhorky sú ako nebo v ústach! Toto je rýchly a jednoduchý recept na nakladanie uhoriek v chladničke, vďaka ktorému pripravíte malú dávku čerstvých uhoriek s príjemnou chuťou. Dajú sa pridať do hamburgerov a sendvičov alebo ich môžete zjesť priamo z pohára! Vaši susedia sa budú pýtať na tento recept.

Pripravte si najlepšie sladké a pikantné uhorky podľa tohto rýchleho a jednoduchého receptu

Najprv nakrájajte uhorky do požadovaného tvaru. Ja rada nechávam uhorky celé, ale môžete urobiť aj podlhovasté plátky. Urobte jeden rez po dĺžke červenej feferónky. To umožní preniknutie korenia do marinády a uhoriek. Do sklenených pohárov vložte uhorky, feferónky, roztlačený cesnak, horčicu a zrnká čierneho korenia. Uhorky opatrne zalejte horúcim nálevom.

Aké ďalšie prísady môžem pridať?

Ak chcete vyskúšať rôzne chute, skúste pridať čerstvú mrkvu, cibuľu, papriku a reďkovky. Pokiaľ ide o korenie, môžete experimentovať napríklad s rascou, klinčekmi, tyčinkami škorice a inými marinovacími koreninami.

Pokiaľ ide o korenie, môžete experimentovať napríklad s rascou, klinčekmi, tyčinkami škorice a inými marinovacími koreninami.
Foto: shutterstock/AI Asset Generator

Mojou obľúbenou letnou pochúťkou sú aj uhorky s medovým nálevom. Rodina po nich ide ako blázon

Nakrájajte uhorky tak, ako ich máte radi, ak používate zeleninu navyše, nakrájajte ju tiež tak, aby sa zmestila do pohárov. Uhorky osoľte a odložte bokom. Zmiešajte ocot, vodu a med, možno budete potrebovať polievkovú lyžicu alebo viac, aby ste vytvorili nálev. Potom uhorky vložte do sklenených pohárov a do každého pohára pridajte čerstvý kôpor, plátok limetky a strúčik cesnaku. Nalejte nálev do pohárov tak, aby úplne pokryl uhorky. Pred podávaním nechajte 24 hodín marinovať v chladničke.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Recept na nakladanú mrkvu. Uhorky proti nej nemajú žiadnu šancu

Dávny recept na uhorky od starej mamy. Vďaka zmene pomerov sú chrumkavé a plné chuti

The post Ak ich pridáte k nakladaným uhorkám, ich chuť rozohreje vaše zmysly. Susedia sa stále pýtajú na recept appeared first on Vášeň v tebe.