Skip to content
Menu
Advokáti by mali mať jednoduchší vstup na súdy a do väzníc, o problematike už začali rokovať
Aktuálne
publikované: 9 mája, 2024
Menej ako minútu min.
Advokáti by mali mať jednoduchší vstup na súdy a do väzníc, o problematike už začali rokovať
Aktuálne

9.5.2024 (SITA.sk) – Ako ďalej ministerstvo informovalo, v rámci diskusie poukázali napríklad na odlišnú zaužívanú prax v Českej republike. Sedliak uviedol, že v tejto súvislosti sa rezort spravodlivosti obráti na Ministerstvo vnútra SR, ktoré má v gescii preukazy totožnosti, s otázkou či možno aj preukaz SAK považovať za doklad totožnosti. Problematiku budú riešiť aj v spolupráci s Generálnym riaditeľstvom Zboru väzenskej a justičnej stráže.

„Na pôde ministerstva spravodlivosti rokovali aj o technickom zabezpečení video porád, prostredníctvom ktorých by poskytovali advokáti ako obhajcovia obvinených, právne služby svojim klientom, ktorí sú vo výkone väzby alebo vo výkone trestu odňatia slobody,” informoval rezort s tým, že Sedliak v tomto prípade inicioval vznik pracovnej skupiny za účasti zamestnancov ministerstva spravodlivosti, ZVJS a zástupcov Slovenskej advokátskej komory. Jej úlohou bude nájsť spoločné riešenie tejto problematiky.

„Výsledkom by mala byť skúšobná prevádzka spoločného návrhu pracovnej skupiny, ktorú plánujú pilotne zrealizovať v Ústave na výkon väzby a výkon trestu odňatia slobody v Bratislave. Po jeho úspešnom odskúšaní plánujú zaviesť online porady aj v ďalších väzniciach na Slovensku,” dodalo ministerstvo spravodlivosti.

Viac k témam: Advokáti, Generálne riaditeľstvo, jednoduchší vstup, Rokovania
Zdroj: SITA.sk – Advokáti by mali mať jednoduchší vstup na súdy a do väzníc, o problematike už začali rokovať © SITA Všetky práva vyhradené.