Skip to content
Menu
68. ročník cyklistických pretekov: Tretia etapa cez Starú Turú
Regióny
publikované: 11 júna, 2024
Menej ako minútu min.
68. ročník cyklistických pretekov: Tretia etapa cez Starú Turú
Regióny

V piatok 28. júna sa uskutoční tretia etapa 68. ročníka cyklistických pretekov, ktorá bude prechádzať cez malebné okolie Starej Turej. Cyklisti vyrazia krátko pred 13. hodinou z Piešťan a na trase ich čaká množstvo zaujímavých a náročných úsekov.

Ako informuje mesto Stará Turá, pelotón začne svoju cestu z Piešťan, pokračovať bude cez historické Čachtice a nádhernú Višňovskú dolinu do Hrachovišťa. Odtiaľ odbočí smerom na Vaďovce a následne sa okolo 13:45 hod. očakáva ich príchod do Starej Turej. Trasa potom pokračuje do Hrnčiarového, kde cyklistov čaká náročné stúpanie smerom na Cetunu.

Cyklisti budú sprevádzaní konvojom a polícia zabezpečí uzatvorenie jednotlivých úsekov cesty 30 minút pred prechodom pelotónu. Občanov sa preto žiada, aby neparkovali autá na okraji vozovky a rešpektovali dočasné uzatvorenie cesty v stanovenom čase. Tieto opatrenia sú nevyhnutné pre bezpečnosť pretekárov a hladký priebeh pretekov.

Podujatie sľubuje napínavé okamihy a krásne scenérie, ktoré budú lákať ako pretekárov, tak aj fanúšikov cyklistiky. 68. ročník cyklistických pretekov prinesie nielen športové zážitky, ale aj neopakovateľnú atmosféru na trasách vedúcich cez malebné slovenské dedinky a prírodu.

Na obrázku môže byť 1 osoba a text

© Slovenský večerník/ilustračné foto