Skip to content
Menu
5 sekúnd a ani cent. To stačí na výrobu trojnásobku paradajok. Nebudete mať čas zbierať!
publikované: 24 mája, 2024
Menej ako minútu min.
5 sekúnd a ani cent. To stačí na výrobu trojnásobku paradajok. Nebudete mať čas zbierať!

24.05.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/MonikaKL).

Veľké a husto rastúce paradajky sú cieľom každého záhradkára, ktorý sa do ich pestovania pustí. Počas veľkej časti roka sa tešíme na to, že koncom leta uvidíme na kríkoch početnú červenú zeleninu. Nie vždy sa to však deje. Ukazuje sa, že im možno trochu pomôcť. A čo je najlepšie, nemusíme minúť ani cent.

Veľké a husto rastúce paradajky sú cieľom každého záhradkára, ktorý sa do ich pestovania pustí.
Foto: shutterstock/MonikaKL

Paradajky sú tou pravou chuťou leta. Hoci si ich môžeme kúpiť aj v decembri, práve v teplých mesiacoch prinášajú najväčšiu spokojnosť. Najmä, keď sme si ich sami vypestovali. Ich pestovanie nie je náročné, no treba pamätať na veľa vecí, ako je siatie, strihanie, presádzanie do zeme, polievanie, hnojenie, dávať na ne pozor a dávať pozor, aby ich nenapadli žiadni škodcovia či choroby. Niekedy sa stane, že aj napriek našej snahe nie je na kríkoch veľa paradajok. Dá sa tomu čeliť.

Kríky plné zrelých paradajok? Nepotrebujete drahé prípravky

V obchodoch si môžeme kúpiť množstvo produktov, ktoré pomôžu paradajkám rásť. Je však potrebné pripomenúť, že v mnohých prípadoch ide o chemické zmesi. Navyše niekedy stoja veľa. Niektorí používajú aj domáce hnojivá na paradajky. Hnojivo vyrobené z droždia, mlieka alebo banánových šupiek je na tento účel ako stvorené. Hnojivo rastlinu vyživí a posilní, no jedno nespraví. Neopelí kvety. Vďaka tomu sa môžeme v lete tešiť z krásnych exemplárov.

Opeľovanie paradajok najčastejšie vykonáva hmyz. Niekedy ich však v našom okolí nie je veľa alebo o naše paradajky nemajú až taký záujem. V tomto prípade môžeme kvietkom paradajok trochu pomôcť. Nepotrebujeme na to žiadny prístroj ani liek v hodnote miliónov. V podstate všetko, čo potrebujete, je vaša ruka.

Urobte to každý deň a kríky budú pokryté paradajkami

Ručné opelenie paradajok zvyšuje šancu, že sa v lete dočkáme skutočnej hojnosti tejto zeleniny. Ako na to? Dozvedáme sa to zo záznamu na YouTube.

Ručné opeľovanie paradajok zahŕňa jemné potrasenie kvetmi. Malo by sa to robiť citlivo. Nepretriasame celú rastlinu, ale každý trs zvlášť. Mali by sme to robiť každý deň, najlepšie popoludní, keď vlhkosť vzduchu nie je príliš vysoká.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Pred výsadbou cukiet ich vložte do zeme. Úroda bude bohatá

Hnojíte zeleninu týmto spôsobom? Všetko je vidieť na listoch. Nič vám nevyrastie

The post 5 sekúnd a ani cent. To stačí na výrobu trojnásobku paradajok. Nebudete mať čas zbierať! appeared first on Vášeň v tebe.