Skip to content
Menu
Zvyšujúci predaj existujúcich domov v USA
publikované: 26 apríla, 2024
Menej ako minútu min.
Zvyšujúci predaj existujúcich domov v USA

Zvyšujúci sa index očakávaných predajov existujúcich domov v USA naznačuje pozitívny trend na trhu nehnuteľností, napriek vysokej úrovni nákladov na pôžičky a obmedzenej ponuke.

Tento rast predaja domov možno interpretovať ako dôkaz stabilizácie alebo dokonca zlepšenia ekonomickej situácie v krajine. Slovenský večerník informuje na základe správ Bloomberg a RTTNews.

Aj keď vysoké úrokové sadzby a obmedzená ponuka môžu brzdiť predajnosť starších domov, výrazný nárast indexu očakávaných predajov naznačuje, že dopyt po nehnuteľnostiach zostáva silný. Hlavný ekonóm Národnej asociácie realitných kancelárií Lawrence Yun naznačuje, že skutočný nárast predaja by mohol nastať po poklese hypotekárnych úrokových sadzieb a zvýšení dostupnosti domov na predaj.

Stúpajúce úrokové sadzby z hypoték môžu predstavovať ďalší faktor brzdiaci predaj domov, pretože zvyšujú náklady na financovanie. Napriek tomu, aj v tejto situácii sa záujem o kúpu nehnuteľností javí ako výrazný, čo môže byť dôsledkom prudkého nárastu dopytu po bývaní a potreby ľudí zabezpečiť si vlastné bývanie v nestálosti trhu nehnuteľností.

©Slovenský večerník/ilustračné foto