Skip to content
Menu
Zuzana Plevíková: KEDY JE ÚTOK NA CIVILISTOV ODSUDZOVANÝ A KEDY OSPRAVEDLŇOVANÝ

Už sa stalo zvykom, že svet sa rozdeľuje na ,,zlých”, ktorí urobia čokoľvek a sú stále za zlých. …
Redakcia
publikované: 25 júna, 2024
Menej ako minútu min.
Zuzana Plevíková: KEDY JE ÚTOK NA CIVILISTOV ODSUDZOVANÝ A KEDY OSPRAVEDLŇOVANÝ

Už sa stalo zvykom, že svet sa rozdeľuje na ,,zlých”, ktorí urobia čokoľvek a sú stále za zlých. …
Redakcia

KEDY JE ÚTOK NA CIVILISTOV ODSUDZOVANÝ A KEDY OSPRAVEDLŇOVANÝ⁉️

Už sa stalo zvykom, že svet sa rozdeľuje na ,,zlých”, ktorí urobia čokoľvek a sú stále za zlých. A na tých akože dobrých, ktorí sa môžu zachovať akokoľvek a všetko im je ospravedlňované, akoby sa nič nestalo.

V takomto duchu sa odohral aj nedávny útok. Ukrajina odpálila päť riadených striel dlhého doletu ATACMS na Sevastopoľ, kde zomrelo najmenej päť civilistov a 120 ich bolo zranených. Zbrane boli dodané Američanmi. USA totiž povolili Ukrajine používať na obranu ich delostrelecké a raketové systémy.

Na toto nešťastie sa Pentagon vyjadril len tak, že Ukrajina sama rozhoduje o cieľoch svojich útokov. Bodka. A týmto to skončilo.

Ale ako svet neospravedlňuje útok Ruska na Ukrajinu.
Nemala by sa takto bagatelizovať smrť nevinných civilistov ani útoky zo strany Ukrajiny. Nikde som totiž nevidela odsúdenie tohto činu, možno aj preto, že konkrétnu strelu, ktorá pochádza priamo z USA, zabila i zranila civilistov, vypálila práve Ukrajina, a nie Rusko.

Spomeňme si tiež na to, keď raketa v roku 2022 zasiahla poľskú obec Przewodów a zabila dvoch ľudí, bolo ihneď obvinené Rusko. Pamätáme si, ako E. Heger ako premiér, vtedajší minister obrany J. Naď či vtedajšia prezidentka Z. Čaputová bez zaváhania vyjadrovali silné obvinenia bez akýchkoľvek dôkazov. Vyšetrovanie poľskej prokuratúry nakoniec viedlo k jednoznačnému názoru, že táto raketa bola ukrajinská. No a zrazu bolo všetko v poriadku. Nič nebolo treba viac rozmazávať.

TOMUTO SA HOVORÍ DVOJAKÝ KILOMETER V POSUDZOVANÍ, KEDY JE ZABITIE V PORIADKU A KEDY NIE.

To azda nestojí každý jeden ľudský život za hurhaj, vyšetrovania, medializáciu, ak to spôsobia tí, čo stoja na pomyselnej ,,správnej” strane dejín?

V strane SMER-SSD sme jednoznačne za to, aby sa začali čo najskôr mierové rokovania a aby sa toto šialenstvo v najkratšej dobe skončilo. Odsúdili sme napadnutie Ukrajiny Ruskom. Sme striktne proti tomu, aby štát dodával zbrane na Ukrajinu, presne pre to, že je to skôr podpora vojny, ľudia zbytočne umierajú a prilieva sa olej do ohňa. Najhoršie, čo existuje, sú vojny a trpia nimi najmä civilisti. Dokedy budú ešte nevinní umierať?

Zdroj: Zuzana Plevíková