Skip to content
Menu
Zistenie HN: Biedronka má na Slovensku vytypovaných prvých osem lokalít. Bude aj v satelite pri Bratislave
publikované: 14 mája, 2024
Menej ako minútu min.
Zistenie HN: Biedronka má na Slovensku vytypovaných prvých osem lokalít. Bude aj v satelite pri Bratislave

Pri pohľade na to, koľko si ukrajujeme z rozpočtu na nákupy potravín, zrejme mnohým z nás zamrzne úsmev na tvári. Kým priemerná európska domácnosť minie 17,3 percenta zo svojich príjmov, na Slovensku je to až 26,3 percenta. Nedá sa preto čudovať, že našinci pozorne sledujú akciové letáky, často siahajú po privátnych značkách a netrpezlivo vyčkávajú príchod nového diskontného hráča. 

Biedronka prehrala súd, čaká ju astronomická pokuta. Spotrebiteľov zavádzala pri zelenine a ovocí

Tým je poľská Biedronka, za ktorou stojí portugalská skupina Jerónimo Martins. Expanziu na tuzemský trh avizovali vlani, no odvtedy je spoločnosť pomerne skúpa na slovo ohľadne ďalších informácií.

VIDEO: Ako Biedronka láka zákazníkov v Poľsku

HN sa však pred časom podarilo zistiť, kde bude mať slovenská divízia centrálu – ide o kancelárie v administratívnej budove myhive, patriacej k nákupnému centru Vivo!. Predtým bolo známe ako Polus. Dnes to potvrdzujú aj zverejnené pracovné ponuky.

Prvých obchodov bude niekoľko 

Okrem centrály si reťazec s lienkou v logu vybral sklady neďaleko Trnavy, o čom taktiež informovali HN ako prvé. Aktuálne má navyše redakcia indíciu, kde by sa mohla nachádzať jedna z predajní. 

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 68% na dočítanie.

Zdroj: HN