Skip to content
Menu
Zabudnite na kyslé nakladané. Uhorky nakladané s touto prísadou sú legendou. Každý vylíže tanier
publikované: 11 júla, 2024
Menej ako minútu min.
Zabudnite na kyslé nakladané. Uhorky nakladané s touto prísadou sú legendou. Každý vylíže tanier

11.7.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/Teresa Kasprzycka).

Uhorky sú výbornou prílohou k večeri. Výborne sa hodia aj ako občerstvenie na rodinné oslavy, preto ich v sezóne radi pripravujeme. Ako pripravíte nakladané uhorky? S medom budú chutiť úplne inak a určite potešia všetkých labužníkov.

Uhorky sa hodia k mnohým koreninám, sladkým aj slaným
Foto: shutterstock/Teresa Kasprzycka

Existujú desiatky nápadov, ako pripraviť uhorkové zaváraniny. Táto pôvabná zelenina sa hodí k mnohým koreninám, sladkým aj slaným. Vďaka tomu môžeme experimentovať s chuťami a každý deň si vychutnať inú zeleninu. Skúšali ste už uhorky v medovej marináde? Túto prekvapivú kombináciu si určite vychutnáte.

Ktoré uhorky na zimu do pohárov? Tento typ je najlepší na konzervovanie

Kľúčovou otázkou pri výrobe zaváranín je kvalita zeleniny, preto do pohárov vložte uhorky z vlastnej záhrady alebo zo spoľahlivého zdroja. Nie je nič horšie ako chemická chuť pesticídov, ktoré sa môžu dostať do zeleniny. Najlepšou odrodou uhoriek na nakladanie alebo kvasenie sú nakladačky (bežný názov uhorky poľnej, ktoré sú vhodné na konzervovanie). Ich dĺžka sa pohybuje od 5 do 15 cm a ich tvar pripomína podlhovastý valec. Zvyčajne sú trikrát dlhšie ako široké, vďaka čomu sú pevné a chrumkavé. Tenká šupka týchto uhoriek je pokrytá mnohými bradavicami, takže ich rozpoznanie nie je zložité.

Najlepšou odrodou uhoriek na nakladanie alebo kvasenie sú nakladačky (uhorka poľná)
Foto: shutterstock.com/Tatevosian Yana

Ako pripraviť uhorky v medovej marináde? Je to naozajstné sústo

Uhorky nakladané v mede sú chutnou alternatívou nakladania. Ich príprava vám zaberie veľmi málo času a ak ich pripravíte väčšie množstvo, môžete zásoby využiť na jeseň alebo v zime. Podľa uvedeného receptu pripravíte 12 ks 250 ml pohárov.

Potrebné ingrediencie:

2 kg malých uhoriek (nakladačiek),

3-4 hlávky cesnaku,

nové korenie, bobkový list, guľôčky čierneho korenia,

250 ml octu,

2 litre vody,

12 polievkových lyžíc medu,

2 šálky cukru,

4 lyžice soli.

Uhorky očistite, ošúpte a nakrájajte na pásiky. Uložte ich tesne do pohárov a do každého pridaj 2 nové korenia, bobkový list, strúčik cesnaku a 2 zrnká čierneho korenia. Potom začnite pripravovať marinádu. Do hrnca nalejte ocot, vodu, med, cukor a soľ, premiešajte a priveďte do varu. Do každej nádoby nalejte toľko, aby bola zelenina zakrytá. Pevne naskrutkujte viečka a pasterizujte asi 10 minút vo veľkom hrnci vystlanom utierkou. Keď poháre vyberiete, položte ich hore dnom a po 15 minútach ich obráťte a položte na poličku.

TIP! Do pohárov vyberajte malú zeleninu, aby si zachovala svoju chrumkavosť. Ak máte radšej uhorky so šupkou, môžete ich jednoducho vydrhnúť zubnou kefkou a takto čisté nakrájať do pohárov.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Pridajte trochu do pohára s uhorkami. Dokonca aj vaša svokra si vypýta recept

Syčia zavarané uhorky, keď ich otvoríte? Väčšina ľudí pohár okamžite vyhodí. Je to tak?

The post Zabudnite na kyslé nakladané. Uhorky nakladané s touto prísadou sú legendou. Každý vylíže tanier appeared first on Vášeň v tebe.