Skip to content
Menu
WisdomTree získava súhlas na kótovanie ETP
publikované: 22 mája, 2024
Menej ako minútu min.
WisdomTree získava súhlas na kótovanie ETP

Dňa 22. mája 2024 sa odvetvie kryptomien dočkalo významného míľnika, keď medzinárodný poskytovateľ fondov obchodovaných na burze, WisdomTree, získal súhlas britského úradu pre finančné správanie (Financial Conduct Authority, FCA) na kótovanie svojich fyzicky krytých Bitcoin a Ethereum ETP na prestížnej Londýnskej burze cenných papierov (LSE). Tento krok predstavuje zásadný posun v regulácii a prístupe k digitálnym aktívam vo Veľkej Británii, a to najmä pre profesionálnych investorov, ktorí sa zaoberajú kryptomenami.

WisdomTree, známy svojimi inovatívnymi investičnými produktmi, sa tak stáva jedným z prvých emitentov, ktorí majú svoje krypto ETP kótované na LSE, čím otvára dvere pre ďalšie institucionálne prijatie kryptomien. Alexis Marinof, vedúci Európy v spoločnosti WisdomTree, zdôraznil dôležitosť tohto vývoja a nazval schválenie „významným krokom vpred pre priemysel“ vo Veľkej Británii, čo signalizuje rastúcu akceptáciu a legitimitu kryptomien v očiach regulátorov a tradičných finančných inštitúcií.

Predtým regulačné obmedzenia a neistota bránili mnohým profesionálnym investorom získať expozíciu voči Bitcoinu a iným kryptomenám. So súhlasom FCA sa však očakáva, že tieto prekážky vstupu sa znížia, čo by mohlo viesť k zvýšenému záujmu a investíciám do kryptomien zo strany profesionálnych investorov.

Krypto ETP spoločnosti WisdomTree sú už kótované na iných burzách vrátane Deutsche Börse Xetra, švajčiarskej burzy cenných papierov SIX a búrz Euronext v Paríži a Amsterdame. Očakáva sa, že ETP Bitcoin (BTCW) a Ethereum (ETHW) spoločnosti WisdomTree sa začnú obchodovať na LSE 28. mája, čo poskytne investorom ďalšiu platformu pre obchodovanie s týmito digitálnymi aktívami.

Je dôležité poznamenať, že bankovky obchodované na kryptoburze (ETN) určené na obchodovanie na LSE sú obmedzené na profesionálnych investorov a budú pôsobiť v určených obchodných segmentoch. Každý ETN kryptomeny môže ponúkať až tri rôzne menové línie, čo zvyšuje flexibilitu pre investorov a umožňuje im lepšie riadiť menové riziko.

Tento vývoj je súčasťou širšieho trendu, kde sa kryptomeny stávajú čoraz viac integrovanými do tradičných finančných systémov a ponúkajú nové možnosti pre diverzifikáciu portfólia a hedging. S rastúcou reguláciou a institucionálnym záujmom sa kryptomeny môžu stať bežnou súčasťou investičných stratégií, čo by mohlo mať dlhodobý vplyv na celý finančný sektor.

Vzhľadom na tieto nové možnosti je dôležité, aby si investori boli vedomí rizík spojených s investovaním do kryptomien, ako aj potenciálu, ktorý tieto digitálne aktíva ponúkajú. S príchodom ETP na LSE sa otvára nová kapitola pre kryptomeny, ktorá môže prispieť k ich ďalšiemu rastu a akceptácii na globálnom finančnom trhu.

Zdroj: cryptonews

Príspevok WisdomTree získava súhlas na kótovanie ETP je zobrazený ako prvý na Kryptoblog24.