Skip to content
Menu
Vyrobte  si sladkú masku na tvár. Stačí na to 15 minút. Vaša pleť bude hladká a jemná
publikované: 28 mája, 2024
Menej ako minútu min.
Vyrobte  si sladkú masku na tvár. Stačí na to 15 minút. Vaša pleť bude hladká a jemná

28.5.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/PromKaz).

Krásna a hladká pokožka je snom mnohých žien. Aby sa stal skutočnosťou, často sa zásobujeme drahou kozmetikou. Medzitým sa oplatí pozrieť do kuchynskej skrinky. Nájdete tam sladký výrobok, ktorý vašej pleti prospeje. Čo to je?

Medzitým sa oplatí pozrieť do kuchynskej skrinky. Nájdete tam sladký výrobok, ktorý vašej pleti prospeje. Čo to je?
Foto: shutterstock/PromKaz

Domáce kozmetické ošetrenia sú jednoduchým spôsobom, ako získať krásnu, žiarivú pleť a hĺbkovo vyživené vlasy. Ich výroba je zvyčajne jednoduchá a lacná. Používate na ne produkty z vašej kuchyne. Ani neviete, koľko dobrôt niektoré z nich ukrývajú. Za zváženie stojí najmä med, ale nielen ten.

Ako si vyrobiť prírodnú masku na tvár? Stačia dva produkty z kuchyne

Med sa najčastejšie používa na jeseň a v zime, keď pripravujeme lahodné hrejivé čaje. Hodí sa aj pri pečení ako zdravšia alternatíva cukru a často sa používa ako nátierka na sendviče. Jeho nesporná chuť a zdravotné výhody však nie sú jedinými výhodami. Je tiež ideálny pre zrelú, unavenú, suchú, nedokonalú a nedostatočnú pleť. Na základe medu si môžete vyrobiť mnoho senzačných domácich kozmetických prípravkov a predovšetkým masiek. Najjednoduchšie je pridať trochu olivového alebo kokosového oleja a naniesť na tvár na 15 minút. Potom masku opláchnuť vlažnou vodou. Pleť bude viditeľne hydratovaná a vyživená. Nezabudnite si najprv urobiť alergický test.

Najlepšia hydratačná maska na tvár. Vyrobíte si ju sami

Masky s medom majú upokojujúci účinok, upokojujú zápaly pleti, odmasťujú, hĺbkovo hydratujú a jemné linky a vrásky sú menej viditeľné. To všetko vďaka obsahu vitamínu A a C, ako aj biotínu, kyseliny listovej a mnohých ďalších cenných zložiek. Ak chcete jeho účinky ešte viac posilniť, pridajte do polievkovej lyžice výrobku približne polovicu banánu, rovnaké množstvo zrelého avokáda a surový žĺtok z jedného vajíčka. Všetko rozmixujte na hladkú pastu, naneste na vyčistenú pleť na 15 minút a zmyte vlažnou vodou. Tvár bude príjemne a jemne vypnutá a zároveň silne hydratovaná.

Aká maska je dobrá na akné? Pridajte med

Ak bojujete s nedokonalosťami a mastnou pleťou, zmiešajte v miske dve polievkové lyžice medu a štipku škorice.
Foto: shutterstock/Boyloso

Ak bojujete s nedokonalosťami a mastnou pleťou, zmiešajte v miske dve polievkové lyžice medu a štipku škorice. Hotovú zmes naneste na problematické miesta tváre, hlavne na čelo, nos a bradu. Nechajte pôsobiť 15 minút a po uplynutí času hojne opláchnite. Zmes pekne stiahne póry, vyčistí tvár a upokojí zápaly.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Mrkvové pleťové masky. Naneste ich na tvár a účinok uvidíte po 10 minútach

Domáca maska na suché ruky. Potrebujete len 2 prísady z vašej kuchyne

The post Vyrobte si sladkú masku na tvár. Stačí na to 15 minút. Vaša pleť bude hladká a jemná appeared first on Vášeň v tebe.