Skip to content
Menu
Video: Obrnené transportéry schopné bojovať s tankami
publikované: 9 júla, 2024
Menej ako minútu min.
Video: Obrnené transportéry schopné bojovať s tankami

.

Turecko, 9. júl 2024 (AM) – Turecká spoločnosť Otokar predstavila širokú škálu nových modelov obrnených vozidiel, ktoré demonštrujú úspechy národného obranného priemyslu.

 

 

Jedným z nich je viacúčelové pásové vozidlo Tulpar, vybavené vežou talianskej spoločnosti Leonardo so 120 mm kanónom. Je navrhnuté tak, aby vykonával rôzne misie, od prieskumu až po podporu paľby zblízka. Modulárna konštrukcia Tulparu umožňuje integráciu rôznych zbraňových systémov a rôznych zariadení, čo poskytuje flexibilitu v rôznych bojových scenároch.

 

 

Pozemný dron Alpar je určený na riešenie úloh, ktoré predstavujú zvýšené nebezpečenstvo pre personál, ako je odstraňovanie výbušných predmetov, vykonávanie prieskumu v nepriateľskom prostredí a poskytovanie zásob v konfrontačných oblastiach. Alpar je vybavený autonómnymi navigačnými a rozhodovacími systémami, ktoré sú založené na zavedení pokročilých algoritmov a inštalácii sady senzorov.

 

 

Medzi prezentovanými vzorkami je kolesový obrnený transportér Arma II, vybavený vežou belgickej spoločnosti Cockerill so 105 mm kanónom. Obrnený transportér je určený na prepravu vojsk a poskytuje im silnú palebnú podporu až do boja proti nepriateľským obrneným vozidlám, ktorým vďaka zvýšenej ochrane dokáže odolávať a pôsobiť tak ako ničiteľ tankov.

Milan Novický

*Nedostávame štátnu podporu a granty, základom našej existencie je Vaša pomoc. FB obmedzuje publikovanie našich materiálov, NBÚ 4 mesiace blokoval našu stránku, Youtube nám vymazal náš kanál, pre viac príspevkov teda odporúčame nás sledovať aj na Telegrame. Podporte našu prácu: SK72 8360 5207 0042 0698 6942

The post Video: Obrnené transportéry schopné bojovať s tankami appeared first on Armádny magazín.

Zdroj: AM