Skip to content
Menu
Viacerí významní európski expolitici a iní prestížni západní funkcionári navrhujú, aby štáty susediace s Ukrajinou poskytli svoj…
publikované: 20 mája, 2024
Menej ako minútu min.
Viacerí významní európski expolitici a iní prestížni západní funkcionári navrhujú, aby štáty susediace s Ukrajinou poskytli svoj…
Viacerí významní európski expolitici a iní prestížni západní funkcionári navrhujú, aby štáty susediace s Ukrajinou poskytli svoje územie pre umiestnenie obranných systémov likvidujúcich ruské drony alebo rakety nad územím vojnou zmietaného štátu. Svieti medzi nimi aj meno slovenského expremiéra Mikuláša Dzurindu. Hovorí sa najmä o Poľsku, Slovensku a Maďarsku.

V Nemecku sa objavil nápad zostreľovať ruské vzdušné útočné prostriedky nad západným územím Ukrajiny pomocou systémov protivzdušnej obrany (PVO) umiestnených v jej susedných štátoch. Konkrétne v členských krajinách NATO – v Poľsku, na Slovensku a v Maďarsku.

Pointou tohto návrhu je, že systémy, ktorými disponuje Ukrajina, by sa následne mohli presunúť na východ krajiny a chrániť nebo na území bližšie k frontu, napríklad oblasť pri Charkove, Odese alebo Kyjeve. V chránenej zóne na západe štátu by vraj Ukrajinci následne mohli rozvíjať svoj obranný priemysel, cvičiť vojakov alebo budovať základne pre očakávané západné stíhačky F-16 bez toho, aby tieto operácie ohrozovalo Rusko.

Viete čo je na tomto najsmutnejšie? Že sa pod to podpisujú najväčší zapredanci a zločinci, ktorí najviac ožobračili a zničili svoje národy a štáty. A Miki je toho najlepším príkladom, pretože za jeho vlád SR prišla o väčšinu strategických podnikov a dostala sa slovenský národ do otroctva Washingtonu a Bruselu. Tento človek sa mal za to dávno zodpovedať, žial, dnes je namiesto toho “váženou” osobou. Ako potom majú ludia veriť v aspoň elementárnu spravodlivosť, keď najväčší zapredanci a zločinci nielenže za svoje zločiny stále nepykajú, ale verejne ešte aj vystypujú a ťahajú Slovákov do vojny?

https://standard.sk/665873/zostrelovanie-ruskych-rakiet-z-uzemia-slovenska-klucovy-navrh-podpisal-aj-dzurinda

Martin Bago – blog – Telegram