Skip to content
Menu
Vezmite zrkadlo a zistite, či máte „slepotu obočia“. „Vždy vyzerá smiešne“
publikované: 6 júla, 2024
Menej ako minútu min.
Vezmite zrkadlo a zistite, či máte „slepotu obočia“. „Vždy vyzerá smiešne“

6.7.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/Volodymyr TVERDOKHLIB).

Trendy v úprave obočia sa menia ako kaleidoskop. V jednej chvíli sú v móde husté, prirodzené chĺpky, o mesiac na to tenké linky. Z tohto dôvodu sa vo svete krásy objavil nový termín. Čo je to slepota obočia?

Trendy v úprave obočia sa menia ako kaleidoskop. Vezmite zrkadlo a zistite, či máte „slepotu obočia“.
Foto: shutterstock/Volodymyr TVERDOKHLIB

Začiatkom roka 2000 bolo tenké obočie skutočným hitom. Mnohé ženy si chĺpky vytrhávali samy doma a snažili sa, aby ich bolo čo najmenej. Neskôr sa trendy dramaticky zmenili. Pomocou ricínového oleja sa dámy snažili zahusťovať svoje obočie a dosiahnuť, aby vyzeralo čo najprirodzenejšie. Pri tom všetkom je však dôležité pamätať na zdravý rozum. Nie každý tvar obočia sa hodí k vašej tvári.

Čo je to „slepota obočia“? Môže postihnúť každého z nás

Termín „slepota obočia“ bol vytvorený pre ľudí, ktorí neustále sledujú trendy a nevenujú pozornosť tomu, či im niečo skutočne pristane . Svoje obočie si upravujú podľa najnovšieho módneho výkriku namiesto toho, aby sa zamerali na to, čo im najviac pristane. Podľa lekárskej estetičky Cassandry Bankson to z dlhodobého hľadiska nie je dobré pre zdravie a krásu. „Namiesto toho, aby sme si sami definovali krásu alebo stavali na našej rozmanitosti, chceme sa stať šablónou krásy,“ povedala v rozhovore pre portál eu.usatoday.com. Podľa nej sa ľudia často inšpirujú celebritami, chcú vyzerať rovnako a nakoniec vyzerajú zle. Zakaždým radí poradiť sa s kozmetičkou skôr, ako vezmete do ruky pinzetu alebo sa rozhodnete odfarbiť si vlasy.

Ktoré obočie je módne? Za mesiac by už mohli byť synonymom gýča

Jedna používateľka TikTok sa podelila so svetom o svoj príbeh. Vytvorila video s niekoľkými fotografiami, ktoré ukazujú „slepotu obočia“. Týmto spôsobom chcela upozorniť ostatných, ako sa končí nasledovanie trendov, nadmerné vytrhávanie alebo maľovanie obočia. Video vyvolalo na internete rozruch. Pozrelo si ho 5,7 milióna divákov. Znepokojení ľudia začali v komentároch písať, že možno sa tento neduh týka aj ich.

Dermatologička Dina Strachan radí pred každou zmenou zvážiť všetky pre a proti. „Počas svojej životnej dráhy budete mať vždy iný názor,“ vysvetlila. Je dôležité mať na pamäti, že trendy sa rýchlo menia a niečo o mesiac už môže byť považované za gýč alebo nudu. „Pozrite sa na minulé trendy v účesocch a líčení, najmä ak sú trochu extrémnejšie. Neskôr to vždy vyzerá smiešne,“ dodala.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Lifting tváre zadarmo. Každé cvičenie trvá približne 10 sekúnd

Opticky predlžujú a zoštíhľujú nohy. Sú to dokonalé topánky na leto

The post Vezmite zrkadlo a zistite, či máte „slepotu obočia“. „Vždy vyzerá smiešne“ appeared first on Vášeň v tebe.