Skip to content
Menu
Veľká skupina darcov Demokratickej strany vyzýva Bidena, aby sa neuchádzal o znovuzvolenie
publikované: 5 júla, 2024
Menej ako minútu min.
Veľká skupina darcov Demokratickej strany vyzýva Bidena, aby sa neuchádzal o znovuzvolenie

WASHINGTON, 5. júla/ Významná skupina demokratických darcov, verejných činiteľov a manažérov podnikov poslala prezidentovi USA Joeovi Bidenovi list, v ktorom ho vyzýva, aby stiahol svoju kandidatúru na znovuzvolenie, píše denník The Washington Post.

“S úctou Vás vyzývame, aby ste v záujme našej demokracie a budúcnosti nášho národa odstúpili z kandidatúry na znovuzvolenie,” píše denník s odvolaním sa na výňatok z listu so 168 signatármi. 

Medzi signatármi je napríklad Christy Walton, miliardárska nevesta zakladateľa Walmartu; bývalý komisár NFL Paul J. Tagliabue; miliardársky investor Mike Novogratz; bývalý výkonný riaditeľ spoločnosti Google Ning Mosberger-Tang; Warburg Pincus výkonný riaditeľ Harsha Marti; profesor právnickej fakulty Harvard Lawrence Lessig; profesor a podcaster z New York University Scott Galloway; CEO skupiny Weyco Tom Florsheim; bývalý minister armády Louis Caldera a investor do hedžových fondov Kevin Brennan z Bridgewater Associates. Podpísala sa aj Vicky Hausman, generálna riaditeľka Forward Majority, skupiny, ktorá podporuje demokratov v štátnych parlamentných voľbách.

List zorganizovala Leadership Now Project, skupina založená v roku 2018 v reakcii na rastúce obavy z ohrozenia demokratických noriem. Doručili ho viacerým poradcom Bieleho domu, uviedla osoba oboznámená so situáciou pod podmienkou anonymity.

V tomto rozhodujúcom momente pre náš národ je čas upevniť vaše dedičstvo odovzdaním pochodne – presne tak, ako to urobil George Washington,“ dodáva sa v liste pre Bidena.

Príspevok Veľká skupina darcov Demokratickej strany vyzýva Bidena, aby sa neuchádzal o znovuzvolenie je zobrazený ako prvý na tvotv.sk.