Skip to content
Menu
V Istanbule sa zrútil obytný dom, zranenia utrpelo osem ľudí a jeden človek na mieste zahynul
Aktuálne
publikované: 2 júna, 2024
Menej ako minútu min.
V Istanbule sa zrútil obytný dom, zranenia utrpelo osem ľudí a jeden človek na mieste zahynul
Aktuálne

2.6.2024 (SITA.sk) – V tureckom meste Istanbul sa v nedeľu zrútil bytový dom, pričom zahynul jeden človek a osem ľudí utrpelo zranenia. Kolaps obnovil obavy o odolnosť budov v meste náchylnom na zemetrasenia.

Z trosiek vytiahli sedem ľudí

Na televíznych záberoch bolo vidieť hasičov, ako ručne presúvajú sutiny zo zrútenej päťposchodovej budovy vo štvrti Küçükçekmece na európskej strane mesta. Na začiatku podľa úradov vytiahli z trosiek sedem ľudí vrátane dvoch vážne zranených.

Neskôr zachránili ešte jednu zranenú osobu a našli mŕtve telo. Podľa úradov sa 36-ročná stavba zrútila o 8:40 miestneho času.

Príčina nie je jasná

Príčina nebola bezprostredne jasná, no nič nenasvedčovalo výbuchu alebo seizmickej aktivite. Istanbul s oficiálnym počtom 16 miliónov obyvateľov leží neďaleko Severoanatolského zlomu.

A four-story apartment building suddenly collapsed in Istanbul. There are people under the rubble
Rescuers have so far managed to get out from under the rubble a few people. Emergency services are working at the scene. The cause of the incident has not yet been determined. pic.twitter.com/HocfR52ELc

— NEXTA (@nexta_tv) June 2, 2024
 Zemetrasenie v roku 1999 s epicentrom južne od mesta zabilo najmenej 18-tisíc ľudí. Samospráva uviedla, že 200-tisíc budov, v ktorých žijú tri milióny obyvateľov, naliehavo potrebuje renováciu.

Viac k témam: Istanbul, Zrútenie budovy
Zdroj: SITA.sk – V Istanbule sa zrútil obytný dom, zranenia utrpelo osem ľudí a jeden človek na mieste zahynul © SITA Všetky práva vyhradené.