Skip to content
Menu
Už budúcu sobotu na námestí v Brezne mladé talenty predvedú umenie dychovej hudby
publikované: 25 apríla, 2024
Menej ako minútu min.
Už budúcu sobotu na námestí v Brezne mladé talenty predvedú umenie dychovej hudby

V Brezne sa už túto sobotu uskutoční tretí ročník festivalu Mladé talenty, na ktorom sa predstavia detské a mládežnícke orchestre z rôznych častí Slovenska.

Organizátorom tohto jedinečného dychového festivalu sú mesto Brezno, Základná umelecká škola v Brezne a Dychový orchester Brezno.

Hoci doba dychovej hudby momentálne nie je najpriaznivejšia, niektoré deti sa jej venujú so zápalom. Cieľom festivalu je ukázať, že na Slovensku máme mnoho talentovaných mladých hudobníkov a mladých ľudí, ktorí sa s nadšením venujú dychovej hudbe.

Program festivalu bude pestrý. Začne sprievodom dychových hudieb ulicami mesta o 11:00 a pokračovať bude o 14:00 vystúpeniami detských a mládežníckych dychových orchesterov ako Dychový orchester Nitra, Istropolis Bratislava, Dychová hudba Lúžňanka, Detská dychová hudba Hradišťanka, a Dychový orchester ZUŠ Brezno. Okrem toho sa predstavia aj mažoretky Akord Hradište a Vojenská hudba Banská Bystrica.

Organizátori zdôrazňujú, že usporiadanie tohto festivalu si vyžaduje veľa energie a nasadenia nadšených ľudí, ktorí obetujú svoj voľný čas pre dobro spoločnosti. Bez podpory mesta a Technických služieb, ktoré zastrešujú kultúru v Brezne, by organizácia takýchto podujatí nebola možná.

Brezňania a Horehronci sú srdečne pozvaní, aby si užili príjemnú atmosféru a skvelú dychovú hudbu na námestí v Brezne v tento piatok. Niečo na zub nechýba ani!

©Slovenský večerník/ilustračné foto