Skip to content
Menu
Úrady hlásia troch mŕtvych po ukrajinských úderoch v Rusku a na okupovaných územiach
publikované: 22 mája, 2024
Menej ako minútu min.
Úrady hlásia troch mŕtvych po ukrajinských úderoch v Rusku a na okupovaných územiach

Traja ľudia dnes prišli o život a zhruba 15 utrpelo zranenia pri ukrajinských úderoch v ruskej Belgorodskej oblasti a na Moskvou okupovanej časti východnej Ukrajiny – v Luhanskej a Doneckej oblasti. O bilancii podľa agentúry AFP informovali ruské úrady.

Belgorodský gubernátor Vjačeslav Gladkov dnes na platforme Telegram informoval niekoľkokrát o hrozbe vzdušných úderov v tomto prihraničnom regióne a tiež o útokoch ukrajinských dronov alebo ostreľovaní. Pri dedine Beleňkoje zomrel civilista, napísal dopoludnia gubernátor, ktorý tiež ohlásil niekoľko zranených.

Ex-námestníka šéfa prezidentskej kancelárie Zelenského obvinili z korupcie

Moskvou dosadený šéf okupačnej správy Luhanskej oblasti Leonid Pasečnik medzitým informoval o dvoch civilných obetiach kvôli ukrajinskému ostreľovaniu v Lysyčansku, ktorého sa ruské invázne sily zmocnili v roku 2022. Ďalší ľudia podľa neho boli zranení.

V Doneckej oblasti bolo kvôli ukrajinskému ostreľovaniu zranených deväť ľudí, uviedol predstaviteľ Ruskom dosadenej okupačnej správy tohto regiónu Denis Pušilin. Ľudia podľa neho utrpeli zranenia vo viacerých obciach.

Ukrajina dnes informovala o zranených a obetiach kvôli ruskému ostreľovaniu alebo vzdušným úderom. V Charkove bolo podľa miestnych úradov zranených 12 ľudí a vo Vovčansku zahynul po ruskom útoku policajt, ktorý sa podieľal na evakuácii civilistov.Ukrajinské úrady informovali aj o obetiach a zranených po ruských úderoch v Pokrovsku, Torecku alebo Čuhujive.

Zdroj: HN